Návrat Domů Vánoční Stánky Přání ze sněhové Vločky Sváteční Nabídka  

Vánoční stromek a anděl z těstovin

Těstoviny lze použít i jinak než jen na vaření. Mohou být dobrý důkazem toho, že sváteční dekorace jsou odrazem bohaté představivosti toho, kdo je vyrobil.

Jak na kouzlo?

Pro výrobu těstovinových ozdob na stromeček budete potřebovat těstoviny (mašle, trubky, kolínka, kola) stříbrný a zlatý sprej, lepicí pistoli, nevyloupané vlašské a lískové ořechy, ozdobný provázek nebo řetízek na zavěšení.

Začneme ozdobou ve tvaru vánočního stromku. Nejprve slepte těstovinová kola do řad: 4 kola, 3 kola, 2 kola a 1 kolo. Vznikne tvar vánočního stromku. Nechte uschnout.

Potom nastříkejte stromek zlatou nebo stříbrnou barvou ve spreji.

Přilepte těstovinový kmen stromku a na špičku upevněte těstovinovou mašli a provázek nebo řetízek. Poté ozdobte vánoční stromeček dekorativními kamínky. Budou vypadat jako vánoční koule.

Teď přijde řada na andílka. Budete potřebovat těstoviny: trubku, kolínka a mašli, která bude nahrazovat křídla). K těstovinám připevněte lepidlem lískový oříšek jako hlavu.

Vlašské ořechy nasekejte na kousky. Dejte na andílkovu hlavu kapku lepidla z tavné pistole a nalepte nasekané ořechy. Teď již má andílek i vlasy. Nechte ozdobu uschnout.

Jakmile bude anděl zaschlý, nastříkejte ho zlatým sprejem a připevněte zezadu provázek pro zavěšení na stromeček. A je hotovo!

Více inspirace na dekorace
Očarujte svou rodinu novou a kreativní výzdobou Vašeho domova. Někdy stačí jen malé kouzlo...