Návrat Domů Vánoční Stánky Přání ze sněhové Vločky Sváteční Nabídka  

Kuchyně – úklid krok za krokem

Jak si poradit s nepořádkem v kuchyni, aby příprava vánočních pokrmů mohla probíhat v uklizené a čisté kuchyni? Pokud si tuto otázku kladete, máme pro vás odpověď. 5 kroků, díky kterým se vaše kuchyně bude během 20 minut blýskat a vy se budete moct s radostí pustit do přípravy lahodných pokrmů.

Krok 1

Připravte se na úklid kuchyně – najděte veškeré potřebné vybavení. Hledání úklidových prostředků, hadrů a houbiček rychlosti úklidu neprospívá, protože vyžaduje hodně času a neumožní nám plně se soustředit na úklid. Proto je tento krok velmi důležitý.

Bude se vám hodit:

  • gumové rukavice,
  • utěrka z mikrovlákna,
  • houbička,
  • přípravek na mytí nádobí,
  • ocet,
  • čisticí prostředek na kuchyně ve spreji,
  • smetáček a lopatka,
  • mop.


Krok 2

Posbíráme všechno nádobí a uložíme je do dřezu. Necháme chvíli namočit ve vodě. To usnadní mytí. Mezitím odevšad odstraníme nečistoty (z pracovních desek, skříněk, podlahy) a uložíme věci, které nejsou na svém místě (např. koření, příbory, potraviny).

Krok 3

Umyjeme nádobí. Nejlepší je do jednoho dřezu napustit teplou vodu na mytí nádobí a do druhého studenou vodu na jeho oplachování. Abychom dosáhli náležitého umytí, uspořádáme si nádobí podle druhů: sklenice a hrnky, příbory, talíře a misky, hrnce a pánve – tedy od nejméně mastných po nejmastnější.

Krok 4

Když je kuchyně uklizená a nádobí umyté, zaměříme se na malé kuchyňské spotřebiče a pracovní desky. Při tom nám skvěle pomůže utěrka z mikrovlákna a ocet. Utěrku namáčejte v octové vodě namíchané v poměru 1:1. Vlhkou utěrkou očistíme všechny kuchyňské spotřebiče a také kachličky a pracovní desky. Tím odstraníme mastnotu a bakterie. Stejný roztok můžeme použít i k očištění trouby a sporáku.

Krok 5

Nakonec si necháme podlahu v kuchyni, přesně podle zásady shora dolů. Nejprve zameteme. Pracujeme velmi pečlivě, protože různé smetí a drobky, které nezameteme, můžou poškodit nebo poškrábat podlahu. Na dlažbu se ideálně hodí octová voda. Snadno odstraní všechny nečistoty a dodá podlaze pěkný lesk.

Magické ingredience

Věci, které budete potřebovat.

gumové rukavice
utěrka z mikrovlákna
houbička
ocet
čisticí prostředek na kuchyně ve spreji
smetáček a lopatka