Návrat Domů Vánoční Stánky Přání ze sněhové Vločky Sváteční Nabídka  

5 her na silvestrovskou párty: u třetí se neskutečně nasmějete!

Okořeňte si loučení se starým rokem sadou osvědčených her. Máme pro vás patero tipů, které můžete vyzkoušet s přáteli i se svojí rodinou. Poslední večer v roce se díky nim stane zdrojem zábavných historek, které se budou ještě léta tradovat!

1. Užijte si filmové popíjení

Máte s ostatními slabost pro nějaký film či seriál? Pusťte si ho a ke sledování si připravte svůj oblíbený drink. Můžete třeba namíchat koktejl s kapkou rumu, nebo si dát pivo či víno. Pokaždé, když zazní předem domluvené slovo, se napijete. A kdo zapomene, musí drink vypít naráz, nebo si dát alespoň dva loky. Abstinenti mohou dávat fanty nebo plnit nějaké úkoly. Co konkrétně budete sledovat, záleží čistě na vašich preferencích a domluvě. Že vás zrovna nic konkrétního nenapadá? Tak si pro začátek pusťte třeba Simpsonovi a napijte se pokaždé, když zazní Bartovo jméno.

2. Vyzkoušejte nové deskové hry

Pokud už znáte kartičky z Activit nazpaměť, vyzkoušejte i jiné deskovky. V dnešní době najdete na pultech obchodů velké množství nejrůznějších párty her, které osvěží každou akci. Skvělá je kupříkladu hra Párty Alias, která stojí na podobném principu jako zmíněné Activity. Nebo vyzkoušejte Twister, který patří mezi tradiční kolektivní hry především v zahraničí. Potrénujete při něm svoji obratnost, svaly i balanc.

3. Malujte písničky nebo filmy

Pokud doma nemáte žádnou deskovou hru, vystačíte si i s obyčejným papírem a tužkou. Ke hře, při níž budete ztvárňovat názvy známých filmů nebo písniček, nic jiného nepotřebujete. Rozdělíte se na dva týmy a společně se dohodnete na tom, co bude malovat jeden z vašich protihráčů. Jemu pak pošeptejte název písně nebo filmu a on se ho bude snažit během jedné minuty namalovat. Pokud jeho týmový spoluhráč malůvku pozná a název uhodne, získá jejich tým bod. Další bonusový bodík pak může přinést zazpívání úryvku písně nebo uvedení některé hlášky z filmu.

4. Tipujte další slovo

K další hře potřebujete nějaký román, případně papír a tužku pro zaznamenání bodů. První hráč knihu otevře na libovolné straně, přečte pokud možno delší větu a tu na určitém místě ukončí. Pak vybídne dalšího hráče, aby zkusil uhodnout další slovo, které ve větě následuje. Pokud se mu to podaří, dostane bod a čte jako další. Pokud neuhodne, pokračuje dál bez bodového zisku, nebo musí za trest vypít panáka něčeho ostřejšího. Jakou variantu hry zvolíte, je už na vás.

5. Dabujte jako profesionálové

Další oblíbenou hrou, kterou můžete hrát při sledování televize, je dabování. Stačí vybrat film nebo pořad, který právě běží na některém z kanálů a vypnout zvuk. Nemusíte se přitom bát, že byste se o něco zajímavého ochudili. Na Silvestra bývá televizní program sbírkou recyklované zábavy a vy ji svým přičiněním jenom vylepšíte. Ztlumte zvuk a sami promlouvejte hlasy hrdinů – třeba Nastěnky a Ivánka. Jistě ani nemusíme připomínat, že fantazii se tu meze opravdu nekladou.

A pokud už jste všechny hry vyzkoušeli, vymyslete si nějakou vlastní. Třeba pantomimicky předvádějte celebrity nebo společné známé. Zkrátka se dobře bavte a postarejte se o to, aby byl přelom roku skutečně nezapomenutelný.