Bezpečnost karty TESCO

Bezpečnost karty

Bezpečnost karty

Vaše karta je chráněna PIN kódem, který zadáváte při každé platbě v obchodě nebo při výběru z bankomatu. V případě ztráty či odcizení vaší karty volejte na zákaznickou linku:

z ČR 840 111 321
ze zahraničí +420 541 598 155

Kartu je nutné chránit před mechanickým a magnetickým poškozením. O náhradu můžete požádat též na uvedené zákaznické lince.

Bezpečnost Clubcard kreditní karty chrání nejmodernější technologie

Držitele Clubcard kreditní karty a jejich peníze chráníme pomocí nejmodernějšího programu Fraud monitoring. S jeho pomocí se snažíme zabránit podvodům například s odcizenou kartou, nebo odhalovat podvodné transakce na internetu.

Fraud monitoring permanentně sleduje podezřelé transakce podle specifických pravidel nastavených v systému. V roce 2009 jsme díky tomuto programu dostali upozornění na téměř 9 tisíc nestandardních transakcí.
Podezřelou transakci vyhodnocujeme a máme-li závažné podezření, pak klientovi voláme a ověřujeme, zda kartu opravdu použil.

Pokud Vám tedy náš specialista zavolá, rád by s Vámi ověřil transakci, kterou systém posoudil jako neobvyklou. Zaměřujeme se například na platby v rizikových zemích, sportovní sázení na zahraničních serverech nebo čerpání v kasinech a hernách.

Nová Clubcard kreditní karta je vybavena také čipem pro větší bezpečnost a snadnější použití.

Jak můžete sami přispět k tomu, aby byly Vaše peníze v bezpečí?

 • Nikdy nenoste PIN u karty. Pokud vám ji někdo ukradne, dáváte mu tak možnost vybrat Vaše peníze z bankomatu nebo zaplatit za zboží ještě před tím, než vůbec ztrátu zaregistrujete.
 • Kartu nikomu nepůjčujte, ani nemějte na papírku v peněžence napsané údaje jako je její číslo, platnost nebo CVV / CVC kód (poslední trojčíslí na podpisovém proužku karty).
 • Kartu rovněž nedávejte jako zástavu např. na recepcích hotelů, auto půjčoven apod.
 • Nenoste kartu přímo v peněžence spolu s hotovostí a doklady. V případě krádeže tak totiž přijdete o všechno - peníze, doklady, karty, další průkazky apod. Pořiďte si raději pouzdro na doklady, kde budete mít karty odděleně od peněz.
 • Nezapomínejte si pečlivě uzavírat svoji kabelku, nenoste doklady a karty volně po kapsách.
 • Při nakupování neukládejte pouzdro s kartou volně do nákupního košíku, není většího lákadla pro zloděje.
 • Při platbě mějte kartu neustále na očích. Nedopusťte, aby např. v restauraci odešel číšník s vaší kartou od vašeho stolu.
 • Při výběru z bankomatu se přesvědčte, že nikdo nemůže odpozorovat PIN, který zadáváte.
 • Pokud se rozhodnete platit kartou na internetu, vyberte si osvědčené servery a zaběhnuté internetové obchody nejlépe obchodníky označené jako 3D Secure.
 • Nepoužíváte-li kartu pro platby online, nechte si možnost placení na internetu zablokovat.
 • Pokud od nás obdržíte informaci o neserióznosti obchodníka a kvůli bezpečnosti Vám vystavíme kartu novou, vyvarujte se jejího dalšího použití u tohoto obchodníka.
 • Pokud zjistíte, že jste kartu ztratili, urychleně ji zablokujte. Tato služba je ze zákona zdarma.

Možnosti sjednání Clubcard kreditní karty Premium PLUS

Správce financí

Potřebujete radu ohledně vaší smlouvy?

x