icon_search

  Připravte se na svátky jara: Máme pro vás tipy na velikonoční výzdobu!

  Zútulněte domov a pusťte krásy jara do svého obydlí. Poradíme vám, jak si interiér snadno a rychle nazdobit. Máme tipy pro milovníky tradičních dekorací i pro ty, kteří už touží po změně. Přivítejte Velikonoce stylově!

  Validity: 2.3 - 2.3.2017

  Základem velikonoční dekorace jsou tradiční kraslice v ošatce nebo košíčku. Symbolizují jaro, plodnost a vzdávají hold matce přírodě.

  Základem velikonoční dekorace jsou tradiční kraslice v ošatce nebo košíčku. Symbolizují jaro, plodnost a vzdávají hold matce přírodě.

  Oslavte svátky jara kreativním tvořením. Malování kraslic, pletení pomlázky a pečení velikonočního beránka navodí vždy tu správnou atmosféru. Kromě toho můžete zkrášlit interiér i dalšími dekoracemi. S velikonoční výzdobou se pojí především svěží barvy a pastelové odstíny. Určitě tak neuděláte chybu, když interiér vyzdobíte třeba čerstvými květinami a žlutými doplňky. Mnoho svátečních dekorací si můžete navíc vlastnoručně vyrobit. Pokud nevíte, do čeho se pustit, máme pro vás patero velikonoční inspirace.

  5 tipů na velikonoční výzdobu, kterou si zvládnete sami vyrobit

  Pokud nechcete za dekorace utrácet, můžete si je snadno vyrobit i doma. Máme pro vás pět stručných návodů na hravou velikonoční výzdobu.

  1. Hnízdečko kraslic vytvoříte během 5 minut

  První dekorace je na přípravu neskutečně jednoduchá, a přesto vypadá na stole skvostně. Patří navíc mezi velikonoční výrobky, které můžete tvořit s dětmi. Stačí, když smotáte několik proutků, nebo trochu slámy a do vzniklého hnízda uložíte malovaná vajíčka. Pokud chcete velikonoční dekoraci ještě dozdobit, omotejte hnízdečko mašlemi nebo do něj přidejte zajíčky a kuřátka z barevných papírů.

  Hnízdečko z proutěného nebo slaměného základu většinou nemusíte ani lepit, pokud ale podklad příliš nedrží, můžete si vypomoct tavnou pistolí.

  Hnízdečko z proutěného nebo slaměného základu většinou nemusíte ani lepit, pokud ale podklad příliš nedrží, můžete si vypomoct tavnou pistolí.

  2. Pestrá dekorace se svíčkami zútulní každý kout

  Krásné jarní aranžmá vytvoříte i bez vajíček, jen s pomocí několika svíček, aranžovací hmoty a čerstvých nebo umělých květin. Aranžovací hmotu dejte do květináče, hrníčku nebo košíčku a do jejího středu umístěte svíčku. Kolem poté napíchejte barevné ozdoby a květiny. Krásně se budou v interiéru vyjímat třeba tulipány, narcisy, fialky, hyacinty, macešky, petrklíče nebo kočičky jívy. Výslednou dekorací ozdobte třeba parapet nebo střed jídelního stolu.

  Aranžovací hmotu pro přípravu dekorace koupíte v běžném květinářství.

  Aranžovací hmotu pro přípravu dekorace koupíte v běžném květinářství.

  3. Jaro v zavařovačce nadchne každou návštěvu

  Pokud už vás nebaví klasické velikonoční dekorace, můžete domov zútulnit i netradiční výzdobou ve sklenici. Vložte do ní hlínu a na ni položte trochu mechu nebo umělé trávy. Poté vyrobte háčkovaná kuřátka  nebo zajíčky z příze a posaďte je dovnitř. Kolem vysypejte cestičku z hrubozrnné soli, nebo sem zapíchněte pár větviček namísto stromků.

  Sklenice využijete i při přípravě dalších dekorací. Krásně třeba vypadá, když je naplníte malými vajíčky, oblepíte barevným papírem a kolem uzávěru přivážete mašli.

  Sklenice využijete i při přípravě dalších dekorací. Krásně třeba vypadá, když je naplníte malými vajíčky, oblepíte barevným papírem a kolem uzávěru přivážete mašli.

  4. Sukulenty ve skořápce můžete zavěsit i do prostoru

  Na další výzdobu budete potřebovat několik vyfouknutých vajíček, pár sukulentů a trochu hlíny nebo substrátu pro sukulenty. Skořápky můžete pomalovat nebo jinak ozdobit, ale pěkně budou vypadat, i když je necháte jen tak. Do vyfouknutého vajíčka dejte trochu hlíny a na ni posaďte sukulent, pěkně budou vypadat třeba netřesky, dužnatky, tlustice, haworcie nebo aloe. Okolí posypte pískem, nebo přidejte trochu mechu a paráda je na světě.

  Sukulenty jsou na pěstování úžasně nenáročné a vyžadují jen minimum vody. Po Velikonocích je můžete ze skořápek vyndat a přesadit třeba do hrníčku nebo sklenice od svíčky.

  Sukulenty jsou na pěstování úžasně nenáročné a vyžadují jen minimum vody. Po Velikonocích je můžete ze skořápek vyndat a přesadit třeba do hrníčku nebo sklenice od svíčky.

  5. Popsaná vajíčka okouzlí všechny milovníky minimalismu

  Pokud vás nebaví zdlouhavé zdobení, nebo se vám barevné kraslice nehodí do interiéru, vyrobte si jednodušší velikonoční aranžmá. Popište vajíčka slovy, nebo na ně namalujte fixou siluety zvířátek. Vypadá to krásně a hotovo budete mít dřív, než si vypijete večerní kávičku.

  Když není času nazbyt, přijde vhod černá nebo barevná fixa. Jen si dejte pozor, ať se příliš nemaže.

  Když není času nazbyt, přijde vhod černá nebo barevná fixa. Jen si dejte pozor, ať se příliš nemaže.

  Věříme, že doma vykouzlíte dokonalou velikonoční atmosféru, ať už zvolíte jakékoli dekorace. Ostatně, záleží hlavně na tom, s kým svátky prožijete. Tak ať se ty letošní obzvlášť vydaří!

  Mobilní aplikace
  Potraviny
  on-line
  Zobrazit více