icon_search

  Co bychom měli vědět o kompotech? Připravte si domácí!

  Léto je tady, a to znamená, že nastal ideální čas na přípravu domácích kompotů. Ty se nám budou hodit zejména na podzim a v zimě, kdy jsou čerstvé suroviny hůře k sehnání.

  Validity: 2.6 - 23.5.2016

  Když už se do kompotů pustíme, měli bychom o nich něco vědět. Pojďme si představit základní informace, které byste měli znát...

  Kompot znamená přípravu jídla v cukrovém sirupu. Slovo "kompot" pochází z francouzštiny a můžeme ho najít v téměř každém jazyce na světě. Pravděpodobně vůbec první kompot byl vyroben ve Francii v 17. století.

  Ovocný kompot můžeme připravit z mraženého i čerstvého ovoce. Je zdravý a současně snadný, proto je jeho obliba tak rozšířená.

  Ať už si vyberete jakékoliv ovoce (jablka, meruňky, hrušky, třešně, …), můžete je vařit vcelku, nebo nakrájené na kousky.

  V každém případě je nejlepší, pokud použijete ovoce sezónní. Díky němu docílíte bezkonkurenční chuti. Pokud nemáte k dispozici čerstvé kousky, použijte bez obav mražené.

  Pokud máte chuť na něco speciálního, vyzkoušejte namíchat malé množství různých druhů ovoce. Protože i vícedruhové kompoty jsou opravdu báječné.

  Ovoce bychom měli. Nyní nezbývá než si připravit hrnec, zažehnout sporák a vzít do ruky vařečku - pusťme se do práce!

  Mobilní aplikace
  Potraviny
  on-line
  Zobrazit více