icon_search

  Nechte tvořit děti! Tady jsou tipy na dekorace a ozdoby, které zvládnou samy

  Velikonoce se blíží a děti už se těší, kolik dobrot si při pomlázce vykoledují. Spoustu legrace si však mohou užít i během velikonočních příprav.  Ukažte dětem pár kreativních postupů a nechte je, ať se vyřádí. Zabavíte je a získáte chvilku pro sebe. Jednoduché dekorace, které zvládnou i dětské ručičky, navíc nevyžadují žádné zvláštní materiály. Vše, co potřebujete, už máte doma.

  Validity: 7.3 - 6.3.2017

  Díky zábavnému tvoření si děti Velikonoce ještě více zamilují.

  Díky zábavnému tvoření si děti Velikonoce ještě více zamilují.

  Hebká a barevná vajíčka

  Děsíte se toho, že při malování vajíček zase skončí polovina barev na vašem ubruse? Navrhněte svým dětem novou variantu zdobení! Výsledek je tak roztomilý, že z něj budete mít stejnou radost jako vaše děti. Potřebovat budete jen vajíčka, lepidlo a vlnu různých barev. Konečně využijete zbytky, které už by na pletení nestačily.

  Skořápku vajíčka ať děti natřou lepidlem a pak od špičky začnou spirálovitě stáčet vlnu, dokud není vajíčko celé zakryté v měkkém pyžamu. Aby byla dekorace pestřejší, mohou vystřídat vlny různých barev.

  Vajíčka nejlépe vyniknou, když je zasadíte do zelené trávy.

  Vajíčka nejlépe vyniknou, když je zasadíte do zelené trávy.

  Děti milují tiskátka

  Jedno přiložení a obrázek je hotový. Tiskátka děti prostě baví. Vás zase potěší, že si vystačíte s obyčejnými bramborami. Když vyberete pěkně oválné, vyrobí vám děti hezký obrázek s tématikou velikonočních vajíček. Pomozte jim brambory rozpůlit a vyříznout do nich jednoduché vzory. S barvičkami si pak už vyhrají sami.

  Tady najdete další tipy na velikonoční dekorace: Připravte se na svátky jara: Máme pro vás tipy na velikonoční výzdobu!

  Vyrobte si velikonoční minizahrádku

  Touží vaše děti po domácím mazlíčkovi? Naučte je nejprve pečovat o živý organismus, který nevyžadujte tolik péče. Začněte od toho nejjednoduššího a spojte výchovnou lekci s velikonoční dekorací. Uvidíte, že děti budou nadšené! Až budete připravovat ranní omeletu, vyklepněte vajíčka opatrně tak, aby zůstala neporušená spodní třetina skořápky. Děti pak mohou prázdné skořápky naplit zeminou a zasadit do ní semínka trávy, pšenice, pažitky nebo prosa. Když budou hlínu ve vaječném květináči udržovat stále vlhkou, vyraší jim během pár dní svěží jarní výhonky.

  Aby byla dekorace ještě veselejší, můžete skořápky nejprve nabarvit.

  Aby byla dekorace ještě veselejší, můžete skořápky nejprve nabarvit.

  Zvířátka z ořechových skořápek

  Při velikonočním pečení jistě využijete vlašské ořechy. A co potom s jejich skořápkami? Nevyhazujte je a nechte děti, ať si s nimi užijí pár tvořivých chvilek. Výroba drobných zvířátek děti zaručeně potěší a nevadí, že všechna nebudou přímo velikonoční. Připravte tempery, barevné papíry, lepidlo a tvoření může začít. Bílým králíčkům přilepte papírová ouška a z chomáčku vaty jim vyrobte ocásek. Zelené žabičce vystřihněte dlouhé nohy a berušce zase nezapomeňte přimalovat sedmou tečku.

  Tipy na velikonoční výlety: Kam vyrazit s dětmi a kam za romantikou ve dvou?

  Ozdobte velikonoční větvičky

  Milují vaše děti zdobení vánočního stromečku? Proč byste jim podobnou událost nedopřáli ještě jednou v roce? Veselá velikonoční výzdoba je bude bavit stejně jako ta vánoční. A váš domov po dlouhé zimě osvěží živé větvičky.

  Nezáleží na tom, z jakého stromu nebo keře je uříznete, hlavní je, aby vaše dítka měla dost prostoru pro svou kreativní činnost. Nechte jim volnou ruku, ať si sami vyberou, co se jim na stromečku nejvíc líbí. Mohou na větvičky navěsit vajíčka, mašličky, vystřihaná zvířátka anebo jen barevné praporky. Děti se zabaví a vy budete mít dostatek času na velikonoční pečení.

  Nasbírejte i drobné větvičky a nechte svá dítka vyrobit hnízda pro velikonoční vajíčka.

  Nasbírejte i drobné větvičky a nechte svá dítka vyrobit hnízda pro velikonoční vajíčka.

  Mobilní aplikace
  Potraviny
  on-line
  Zobrazit více