icon_search

  Tipy na velikonoční výlety: Kam vyrazit s dětmi a kam za romantikou ve dvou?

  Pamatujete? Od loňska je Velký pátek státní svátek, takže se už teď můžeme těšit na úžasné čtyřdenní volno. Pokud ho nechcete využít k nejrůznějším návštěvám nebo sladkému nicnedělání s knížkou či u televize, naplánujte si nezapomenutelný výlet, ať už jste sami, nebo potřebujete zabavit i své malé raubíře. Máme pro vás skvělé tipy!

  Validity: 7.3 - 6.3.2017

  Neseďte o Velikonocích doma. Využijte čtyř volných dnů a naplánujte pěkný výlet!

  Neseďte o Velikonocích doma. Využijte čtyř volných dnů a naplánujte pěkný výlet!

  Velikonoční svátky letos začínají 14. a končí 17. dubna. Nemusí to být brzy na velikonoční prohlídky památek, ani pozdě na pěknou tuzemskou lyžovačku. Stačí si správně vybrat a vyrazit na akci, která vás bude opravdu bavit a na které zrelaxujete tělo i mysl.

  Velikonoční pobyty – pro všechny a kdekoli

  Svůj vytoužený velikonoční pobyt si určitě v současné nabídce najde každý. Toužíte po horských túrách? Máte je mít! Několik kliknutí stačí k tomu, abyste strávili svátky pěkně v srdci hor kdekoli v Česku. Pokud dáváte přednost pobytům ve městě, vezměte si do hledáčku matičku Prahu nebo věčně krásný Český Krumlov. 

  Pokud se rádi podíváte do pěkného města, vydejte se do Českého Krumlova. Čekají tu na vás třeba tradiční trhy.

  Pokud se rádi podíváte do pěkného města, vydejte se do Českého Krumlova. Čekají tu na vás třeba tradiční trhy.

  Chcete-li zažít neobyčejné svátky jara za hranicemi, užijte si je tak! Pro páry je ideální návštěva velikonoční Paříže, romantického Toskánska nebo objevování velkolepých kontrastů švýcarské krajiny, pro rodiny je toto prodloužené volno jako stvořené k výletu do německého Legolandu nebo do tropického ráje nedaleko Berlína, v němž si užijete exotiku plnými doušky, a přitom se vaší peněženkou neprožene tornádo.

  Hurá na velikonoční trhy, přehlídku jarní krásy!

  Máte v plánu podívat se o svátcích do Prahy? To schvalujeme! Zamiřte na náměstí Míru, kde už na apríla propuknou tradiční velikonoční trhy a kde se na vás trhovci budou těšit denně od 10.00 do 19.00 hod.Můžete se tu klidně jen tak kochat nejrůznějšími výrobky, které stvořily zlaté české ručičky, nebo pořídit spoustu krásných věcí od velikonočních dekorací a tradičního velikonočního pečiva přes živé a umělé květiny až po kosmetiku, keramiku nebo ručně vyráběné šperky. Nabídka je skutečně pestrá, tak se nedivte, když nebudete vědět, kam se dřív dívat.

  Od 1. dubna si také můžete udělat parádní výlet do svátečně oděné Vídně. Město proslulé svými kouzelnými vánočními trhy vás ohromí i těmi jarními. Ve stejnou denní dobu jako v Praze vás stánkaři budou očekávat na Starovídeňských velikonočních trzích na Freyungu, před zámkem Schönbrunn nebo na trhu uměleckých řemesel Am Hof. Rodiny s dětmi si užijí nezapomenutelnou neděli 16. dubna v Prátru, kde je v plánu pestrý program s živou hudbou, loutkovým divadlem, nejrůznějšími hrami a dílnami.

  Zkuste o Velikonocích dobýt hrad

  Máte rádi staré hrady a jejich zříceniny? Vypravte se na některý z těch českých právě o svátcích. Prohlídku s naučně doprovodným programem si můžete užít třeba na Helfštýně v Lipníku nad Bečvou, jarmark a expozici můžete zhlédnout 16. dubna v Zámeckém areálu Žirovnice. Akcí po celé republice se koná spousta a stačí si jen vybrat takovou, která se koná poblíž nebo která vás osloví svým programem.

  Nádherné a tajemné hrady máme všude kolem. Podívejte se na doprovodné akce na některém z nich!

  Nádherné a tajemné hrady máme všude kolem. Podívejte se na doprovodné akce na některém z nich!

  Vyjeďte na poslední lyžovačku!

  Velikonoce na horách se mohou hravě stát nejlepší akcí celého jara, ať už se vypravíte na vlastní pěst, nebo se proklikáte k pobytu na horách s wellness programem. Klikejte ale v obou případech rychle, protože těch, kteří si chtějí užít čerstvého vzduchu, není málo. I v dubnu často bývá v těch největších českých ski areálech ještě sníh, ale i kdyby náhodou nebyl, vydejte se na některou z oblíbených turistických tras. Je to krásné, když se do vás na hřebenech opírá jarní slunce!

  Chcete mít jistotu, že si pořádně zajezdíte? Jeďte na prodloužený velikonoční víkend do Alp!

  Chcete mít jistotu, že si pořádně zajezdíte? Jeďte na prodloužený velikonoční víkend do Alp!

  Odstartujte Velikonoce dříve – výrobou velikonočních dekorací s dětmi

  Velikonoce tedy rozhodně nemusí přijít až s volnem. Nastolte doma atmosféru svátků jara krásnými, ručně dělanými dekoracemi, které vyrobíte společně se svými dětmi. Nejen že je naučíte něco nového, zároveň je také zasvětíte do tajů Velikonoc, ať už budete vyprávět o zmrtvýchvstání, nebo o malování vajíček a o pletení pomlázky.

  Zapojte své ratolesti do výroby pestrých dekorací a probuďte v nich hravou formou lásku k tradicím!

  Zapojte své ratolesti do výroby pestrých dekorací a probuďte v nich hravou formou lásku k tradicím!

  Kartonové vejce na dveře i na lustr

  Vlastně kamkoli, kam se to hodí, můžete zavěsit barevné velikonoční vajíčko vyrobené z kartonu. Tato aktivita bude děti bavit, protože mohou maximálně popustit uzdu své fantazii. Vystřihněte z kartonu tvar vejce a vybavte malé experimentátory vodovkami, temperami, pastelkami, fixami nebo čímkoli, čím se dá tvořit. Nechte na nich, zda na svá vajíčka nakreslí konkrétní obrázky, abstraktní motivy, zda vajíčko pestře vybarví nebo ho jen decentně ozdobí.

  Hotové vajíčko z kartonu pak nahoře propíchněte a za mašli ho zavěste tam, kam se vám hodí. Náš tip jsou dveře – na těch vajíčko příjemně přivítá všechny návštěvy a nad šikovností vaší ratolesti všichni zaplesají.

  Barevná vajíčka z kartonu zavěste, kam se vám hodí. Přivažte je mašlí nebo je klidně připněte kolíčkem na prádlo.

  Barevná vajíčka z kartonu zavěste, kam se vám hodí. Přivažte je mašlí nebo je klidně připněte kolíčkem na prádlo.

  Vyrobte květinám společníka

  K Velikonocím a jaru obecně patří květiny. Vyrobte specifickou dekoraci, společníka ke květinám, ze špejle a tvrdého papíru. Zapíchnout ji pak můžete doma do květináče nebo jí potěšit někoho blízkého.

  Zapichovátko ke květinám se dá vyrobit z ledasčeho, ale stačí k tomu i obyčejná čtvrtka.

  Zapichovátko ke květinám se dá vyrobit z ledasčeho, ale stačí k tomu i obyčejná čtvrtka.

  Kromě špejle a tvrdého papíru budete potřebovat nůžky, lepidlo, pastelky, fixy nebo vodovky (a k nim případně štětec). Z papíru nechte děti vystřihnout tvary vejce, zajíčků, květin – zkrátka čehokoli, co zvládnou a co se k Velikonocím hodí. Také je nechte příhodně vystřižené tvary vybarvit či ozdobit, to je bude jistě bavit. V posledním kroku vystřižené a ozdobené tvary přilepte ke špejli. Těm menším rozhodně pomozte, ať celé dílo nezkazí přemíra lepidla. A velikonoční zapichovátko je na světě!

  Velikonoce jsou nádherné jarní svátky, které si můžete užít přesně podle svého gusta, ať už sami, s partnerem nebo celou rodinou. Odjeďte za relaxací či dobrodružstvím nebo poučte své děti hravou formou o Velikonocích a o tom, co k nim patří. A hlavně si je báječně užijte!

  Mobilní aplikace
  Potraviny
  on-line
  Zobrazit více