icon_search

  Změny v transakčních limitech vaší karty

  Při nakupování v obchodech i na internetu nebudete omezeni nízkým limitem.

  V případě odcizení karty budete lépe chráněni limitem pro bezkontaktní platby.

  Pro pohodlnější používání vaší karty zvyšujeme týdenní limit pro bezhotovostní platby kartou v kamenných prodejnách i na internetu na celkovou částku, kterou máte aktuálně na kartě k dispozici.

  Týdenní limit pro nákupy na internetu si budete moct i nadále upravit na klientské lince. Klientům, kteří si limit v minulosti změnili, jej ponecháme v upravené výši.

  Pro bezkontaktní karty z důvodu bezpečnosti zavádíme nově denní limit 3 000 Kč na bezkontaktní transakce do 500 Kč (bez zadání kódu PIN). Limit se obnovuje vždy o půlnoci nebo provedením transakce se zadáním PINu. Po překročení denního limitu dojde k zamítnutí platby na terminálu a vám přijde informační SMS, že je třeba transakci provést se zadáním kódu PIN.

  Výši limitu pro bezkontaktní platby i nákupy na internetu si můžete kdykoliv snížit nebo zvýšit.

  Limity

  Pro hotovostní a bezhotovostní čerpání kartou můžeme stanovit limity. Při jejich stanovení zohledníme, jak spolehlivě splácíte a plníte další povinnosti. Limity můžeme jednostranně měnit.

  Aktuální limit pro výběry hotovosti najdete ve svém výpisu nebo se můžete informovat na klientské lince. Pokud by se tyto údaje neshodovaly, platí limity sdělené na klientské lince.

  Od účinnosti změny smlouvy o úvěru z karty budete mít nastaveny tyto limity:

  Druh limitu Výše limitu
  Limit pro nákupy v obchodech Do výše nevyčerpané částky úvěrového rámce na kartě
  Limit pro platby na internetu Do výše nevyčerpané částky úvěrového rámce na kartě
  Limit pro bezkontaktní karty a bezkontaktní platby bez zadání kódu PIN 3 000 Kč týdně s možností navýšení až na 10 000 Kč

  Limit pro bezkontaktní platby je denní limit pro on-line transakce nižší než 500 Kč uskutečněné bez zadání kódu PIN. Tento denní limit může být na základě vaší telefonické žádosti změněn.

  Pokud překročíte denní limit, bude transakce zamítnuta. O tomto vás budeme obratem informovat zasláním SMS zprávy s doporučením k uskutečnění transakce se zadáním kódu PIN. Limit pro bezkontaktní platby je platný pro kalendářní den a obnovuje se vždy na přelomu kalendářních dnů nebo každou provedenou transakcí se zadáním kódu PIN.

  Často kladené dotazy

  Můžu si týdenní limit pro nákupy na internetu navýšit/snížit?
  Ano. Limit pro platby na internetu si můžete kdykoli zvýšit či snížit na klientské lince.
  Kde si můžu limit pro platby na internetu navýšit/snížit?
  Výši limitu pro platby na internetu si můžete změnit na klientské lince.
  Jak často si můžu limity měnit?
  Limity, které lze přenastavit (limit pro nákupy na internetu a limit pro bezkontaktní platby bez zadání kódu PIN), si můžete kdykoli a neomezeně měnit zdarma na klientské lince.
  Proč transakční limity na kartě měníme?
  Nechceme zbytečně omezovat vaše platby. Proto zvyšujeme týdenní limity na kartách, abyste mohli pohodlně platit a nízký limit vás v tom neomezoval.
  Co když už mám týdenní limit pro platby na internetu přenastavený?
  Jestliže jste si limit pro platby na internetu již změnili, tak vám limit měnit nebudeme. Limit si můžete trvale snížit na libovolnou částku.
  Není zvýšení limitu pro platby na internetu či bezhotovostní transakce nebezpečné?
  Rozhodně ne. Bezpečnost karet je u nás na prvním místě. Internetové platby jsou chráněny technologií 3D Secure, která patří k nejvyšší formě zabezpečení internetových plateb současnosti.
  Na jaké období se transakční limity vztahují?
  Týdenní limity se vztahují na období od pondělí 00:00 hod do neděle 23:59 hod. Denní limit pro bezkontaktní transakce bez zadání PINu platí vždy jen jeden den, a to od 00:00 hod do 23:59 hod.
  Kde můžu najít informaci ohledně limitů nastavených na své kartě?
  Aktuální informace o všech svých limitech můžete kdykoli zjistit na klientské lince. Výši rámce naleznete také každý měsíc ve vašem výpisu.
  Když mám limit pro nákupy na internetu nastaven na 0 Kč, změní se mi?
  Nezmění, zůstane stále nulový. Klientům, kteří si jakkoliv přenastavovali svůj limit pro nákupy na internetu, zůstane limit stejný s tím, že si jej můžou trvale zvýšit na klientské lince.
  Je změna transakčních limitů nějak zpoplatněná?
  Není, změna je zcela zdarma.
  Chci-li zvýšit úvěrový rámec, co musím udělat?
  Nejjednodušší cesta je přes Správce financí, kde si svůj rámec můžete navýšit během několika kliknutí. V sekci Karty vyberte svou kartu a v oblasti Zůstatky klikněte na odkaz Navýšit rámec.
  Proč se zavádí limit pro bezkontaktní platby bez zadání PINu?
  Někteří lidé se obávají zneužití karty právě proto, že není potřeba zadávat PIN. Abychom vám poskytli co největší možnou ochranu před zneužitím karty, zavádíme nově tento limit.
  Co se stane s limitem pro bezkontaktní platby, když jednou zaplatím kartou se zadáním PINu?
  V tu chvíli se limit pro bezkontaktní transakce bez PINu resetuje a automaticky nastavuje na úvodní hodnotu bez ohledu na to, kolik transakcí a v jaké výši v ten den proběhlo.
  Na jakou dobu se limit pro bezkontaktní transakce bez PINu vztahuje?
  Denní limit platí vždy jen jeden den, a to od 00:00 hod do 23:59 hod.
  Kolik bezkontaktních transakcí bez zadání PINu můžu denně udělat?
  Nezáleží na počtu provedených transakcí, ale na celkové výši (objemu peněz) transakcí. Počítá se částka, v jaké se transakce zaúčtovaly. V případě zahraničních transakcí to je částka zaúčtovaná v korunách.