Tipy a rady 10 grilovacích tipů, které z vás udělají krále zahrady

Pokud chcete na barbecue oslnit, nesmíte zapomenout na důležité věci. Nemyslíme tím jen kvalitní suroviny a skvělé marinády, ale i program pro děti, hry a jinou zábavu. Hosté budou nadšení.

1. Místo s limonádou

Děti milují, když mají pozornost a trošku zodpovědnosti. Připravte pro ně, nebo dokonce s nimi místo, kde se bude podávat limonáda. Vyzkoušejte různé bylinky a ovoce a samozřejmě mátu s citronem. Nechte děti, ať si zkusí udělat vlastní limonády. Ať jsou kreativní, fantazii se meze nekladou a chutím také ne. Naše oblíbená okurková limonáda s grapefruitem bude chutnat všem. Už jste ji vyzkoušeli?

2. Papírová brčka

Na zahradní párty nesmí brčka chybět. Ovšem tady nejde jen o plná břicha, myslet se musí i na ekologii. Barevná papírová brčka jsou nejen trendy, ale také pomáhají snížit spotřebu plastů. Můžete je použít na pití i na dětské hry. Inspirujte se našimi nápady a pomozte rozvíjet smysly těch nejmenších.

3. Karetní hry

Pokud máte na grilovačce děti, je dobré pro ně připravit program, jinak si to tolik neužijete. Karetní hry určitě ještě nevyšly z módy, pořád jde o oblíbenou zábavu na párty a posezení. Pokud je děti ještě tolik neznají, je ideální je to naučit právě při takové příležitosti. Užívat si to mohou i jiným způsobem, třeba hrát hry na konzolích doma. Tipů na zábavu pro děti máme spoustu.

4. Něco na zub

Pamatujte na to, že hosté přijdou s prázdným žaludkem. Navíc když uvidí, co všechno je na grilu, úplně se jim zamotá hlava. Připravte si proto předem nějaké kanapky na uvítanou, aby se jen nedívali na rozpálený gril. Opět vám s přípravou mohou pomoci i děti. Skvělé jsou například masové kanapky.

10 grilovacích tipů, které z vás udělají krále zahrady
5. Na detailech záleží

Dejte na stůl pěkný ubrus, ozdobte ho květinami, připravte talíře a nezapomeňte na jmenovky. Jsou milým překvapením, můžete se kreativně vyřádit a trošku pozvednout náladu příchozím. Překvapte je zábavnými přezdívkami a kreativním řešením. Jmenovky můžete zapíchnout třeba do korků od vína, do ovoce nebo je prostě jen vystřihnout z papíru.

6. Zábavná jídla pro děti

Zavolejte děti, rozkrájejte ovoce a zeleninu na malé kousky a pak zvolte téma, na které budou tvořit. Připravte talíře, na kterých mohou z kousků skládat obrázky. Děti se budou bavit a navíc snědí spoustu zdravého ovoce a zeleniny. Také doporučujeme připravit speciální dětské barbecue menu.

7. Pikniková deka

Jestli si myslíte, že děti vydrží sedět u stolu vedle vás, tak to se mýlíte. Mnohem raději budou sedět „navolno“. Ideální je proto sehnat pěknou barevnou piknikovou deku, kde si mohou spolu hrát a také jíst.

8. Kartičky s informacemi o jídlech

Je tolik druhů alergií a intolerancí některých surovin, že mají někteří lidé strach jíst cokoliv, co si sami neudělali. Pokud jim to chcete ulehčit, připravte jednoduché kartičky ke každému jídlu. Nejen se jménem pokrmu, ale také s typem alergenů nebo jestli jde o bezlepkové pokrmy, pokrmy bez laktózy, veganské či bez cukru.

9. Sprej proti komárům

Všichni to známe a nikdo nechce skončit se štípanci od komárů po celém těle. A že se jich po večerech najde. Repelenty asi většina z nás běžně po kapsách nenosí, proto připravte pro hosty ochranu, kterou si mohou dle libosti půjčit. Jakmile přijde západ slunce, všichni se o sprej poperou.

10. Jídelní menu

Hosty můžete přivítat speciálním nápojem, ale také meníčkem večera. Stačí k tomu použít jen klasickou tabuli, na kterou vše napíšete křídou. Opět to může být jeden z úkolů pro děti, jak je zabavit. Navíc se hosté budou moci podle toho rozhodnout, co si dát jako první.

Vytisknout stránku
Sdílet článek