Zdravý životní styl Moderní a fit strava 5 dobrých důvodů, proč jíst ryby - obzvláště lososa

1. Snížíte hladinu cholesterolu v krvi

Nejvýznamnějšími látkami, které se v lososu nachází, jsou Omega - 3 nenasycené mastné kyseliny. Ty velmi prospívají celému našemu cévnímu systému a zejména srdci. A právě ony i omezují množství cholesterolu v krvi a tím výrazně snižují riziko vzniku kardiovaskulárních chorob. Už jenom proto se vyplatí lososa jíst co nejčastěji, nemyslíte?

2. Budete šťastnější

Losos obsahuje látku zvanou L-trypotofan, díky které tělo umí vytvořit hormon štěstí - serotonin “hormon štěstí”. Určitě jste o něm už slyšeli! Pomáhá ho vytvořit i čokoláda, ale na rozdíl od ní, konzumací lososa neztloustnete.

3. Zásobujete své tělo vitaminy a prospěšnými látkami

Losos obsahuje bílkoviny a vitaminy A, B a D. Ty působí příznivě na náš mozek, oči, klouby i cévní systém. Zejména nastávající maminky by si měly tuto rybu připravovat často, protože právě zmíněné vitaminy jsou důležité pro správný vývoj miminka.

4. Bude se vám lépe trávit

Ano, pravdou je, že losos patří k nejvíce tučným rybám, ale na druhou stranu je zase lépe stravitelný. Jakmile ho zařadíte do svého jídelníčku, můžete se v nejbližší době těšit na skvělé výsledky.

5. Pochutnáte si

Ano, i tento důvod je dobré zmínit. Možná i bude pro mnoho lidí nejdůležitější. Losos je velice chutná ryba a to obzvláště ten norský, který žije ve velmi dobrých podmínkách a díky tomu má naprosto delikátní maso. Můžete ho smažit, péct, restovat, dusit i grilovat, ale pamatujte na to, že si nezaslouží dlouhou tepelnou úpravu. Uvnitř musí zůstat ještě krásně růžový a šťavnatý.

Vytisknout stránku
Sdílet článek