Zdravý životní styl Fitness 5 nejlepších cvičení pro tělo i duši

Pravidelné cvičení by mělo být pro každého samozřejmostí. Není však potřeba vážit cestu do fitka a tam se stydět před ostatními. Dá se to i v klidu domova s efektivními videi, která jsou volně dostupná. Pokud je vaším cílem relax po uspěchaném dni, pomoc bolavé páteři, nebo něco akčnějšího, podívejte se na naše tipy.


  1. 5 Tibeťanů

Pokud toužíte po nenáročném relaxačním cvičení, starých dobrých 5 Tibeťanů je tu pro vás. Stačí vám deset minut denně a rozložená podložka v pokoji. Základ tvoří pět cviků, které se opakují. Konečný počet opakování každého cviku je 21. Účinky se prý dostaví už po prvním týdnu v podobě přílivu energie a vitality. Ideální je na zahnání únavy, bolesti páteře a obnovení proudění energie v těle. Ideální průvodkyní 5 Tibeťany je instruktorka Andrea Peniaková v tomto videu:

 

  1. Jóga

Jóga je jednoduše skvělá. Fakt! Může se vám zdát možná pomalá, liknavá, nudná či neakční. Pokud se do ní ale ponoříte denně alespoň na pár minut, rychle se pro vás stane závislostí. Kromě toho, že si skutečně kvalitně protáhnete celé tělo, časem se vám podaří uklidnit i rozbouřenou mysl. Na složitější pozice se už totiž potřebujete stoprocentně soustředit.


Vyzkoušejte více stylů a vyberte si ten váš. Klasickou hatha jógu, tradiční ashtanga jógu nebo dynamickou power jógu. Jedna z nich se vám jistě zalíbí a vaše tělo vám později poděkuje. Jestli jste začátečníci, zkuste tuto výzvu:


  1. Pilates

Pokud celé dny prosedíte v kanceláři, Pilates je pro vás jako stvořený. Cvičení speciálně zaměřené na posílení středu těla – páteře, pánve, zadku nebo břicha – vám po jejich pravidelném opakování výrazně uleví. Ať už bojujete s bolestí páteře nebo ztuhlým svalstvem, přinese vám sílu a flexibilitu. Když jste klidný typ, potěší vás i fakt, že při něm nemusíte trpět žádnou tuc-tuc dunivou hudbu, která je pro fitka charakteristická.


Zkuste například video Zozy Czoborové. Je to řádná makačka, Zorica vám nedá oddechu.


  1. Zumba

Vyzkoušeli jste už Zumbu? Směs rozjuchaných latino rytmů vám zaručeně zvedne náladu i tepovou frekvenci. Pestrá směs jednoduché choreografie na chytlavé tóny je mimořádně populární i v Čechách. Když se vám nechce natřásat ve fitku s dalšími zpocenými těly, internet je plný videí, podle kterých si můžete sestavit vlastních deset, dvacet či šedesát minut. Zakladatel Zumby, Beto Pérez, je sexy padesátník s pekáčem buchet na břiše, který přísahá na neskutečné účinky Zumby už víc jak dvacet let.


Otevřete si YouTube kanál švédských dvojčat Zumba Twinz a zkuste to podle nich.

  1. Jillian Michaels – 30 day shred

Pozor, přichází legenda! Americká trenérka Jillian Michaels sestavila svůj program 30 Day Shred už před deseti lety, velké úspěchy sklízí doteď. Je to jeden z nejoblíbenějších cvičebních programů pro dívky a ženy. Postačí vám karimatka v obýváku a počítač, na kterém si video pustíte. Výhodou je, že trvá půlhodinu. Když budete cvičit poctivě, výsledky se dostaví brzy. A pořádně se při něm zapotíte. Program má tři samostatná videa, každé z nich cvičíte po dobu deseti dnů. S každým videm náročnost stoupá. Troufnete si?


Pokud vám dělá problémy angličtina v originálním programu, můžete to zkusit s českou YouTuberkou Little Nikky:

Vytisknout stránku
Sdílet článek