Děti Batole 6 způsobů, jak vám může batole pomoci při pečení

Mít v kuchyni volně pobíhající dítě může být děsivá představa, ale je mnoho způsobů, jak ho můžete zabavit a užít si společně spoustu zábavy. Pečením je naučíte novým dovednostem, zlepšíte jejich koordinaci rukou a očí a vyvoláte v nich od mala zájem o vaření – tak hurá do toho!

1. Pár základních pravidel

Zajistěte, aby prostor, kde budete vařit, byl čistý a uklizený, a aby nebyly v dosahu dětských rukou žádné nebezpečné předměty. Dejte dítěti zástěrku, aby se neušpinilo, a nechte ho si před začátkem pořádně umýt ruce. Naučíte tak dítě dobrým návykům v kuchyni a při práci s potravinami. Také na dítě neustále dohlížejte, jinak můžete mít mouku až za ušima.

2. Prosévání, nalévání, míchání

Připravte si všechny přísady a pomůcky a můžete se do toho pustit. Pro skvělý začátek můžete pomoci batoleti přesévat a sypat suché přísady, ať už je to cukr nebo mouka , do mísy na těsto. Nejdříve ho naveďte, aby se naučilo správný pohyb, a poté ho postupně nechte převzít celý úkol. Jakmile se to naučí, budou připraveni přidávat a míchat tekuté přísady – neboli skořápky a žloutky útočí!

3. Zapojte kreativitu

Při zdobení si vaše batole určitě užije nejvíc zábavy. Můžou naplno popustit uzdu své fantazii a vymýšlet různé vzory a způsoby zdobení. Pokud zdobíte barevnými bonbóny a spoustou lentilek, můžete využít příležitosti a učit se s batoletem tvary a barvy.

4. Nebraňte se nepořádku

Někdy to může být trochu chaotické a vznikne spousta nepořádku, a navíc to nebude takové pečení, na jaké jste zvyklí, ale zapojíte-li vaše batole do vaření a pečení, brzy vám to půjde jako po másle. Také budete nadšení z toho, jak pyšné bude dítě na svoje výtvory, tak ho podpořte spoustou chvály a podpory v celém průběhu.

5. Testování chuti

Nechte dítě během pečení a vaření zkoušet a ochutnávat, abyste udrželi jeho zájem, ale dejte pozor, batolata nemůžou jíst všechno co vy. Olizování vařečky rozhodně není v nabídce, protože těsto na dort obsahuje syrová vejce – tomu by se měla miminka a batolata rozhodně vyvarovat. Dětem mladším jednoho roku také nedávejte med a hlídejte si velké kusy potravin nebo bobulovité ovoce, kterým by se dítě mohlo začít dusit.

6. Připravit, pozor, pečeme

Pokud chcete vyzkoušet některé z našich tipů, vyzkoušejte recepty na pečení vhodné pro batolata, jako například tyto čokoládové tyčinky nebo tento rodinný ovocný koláč s drobenkou. Navštivte část s recepty, kde najdete mnoho dalších chutných nápadů.

Vytisknout stránku
Sdílet článek