Zdravý životní styl Relax Bude vám je líto rozbalit: Ty nejlepší tipy na balení dárků

A pro ty, kteří letos chtějí zabalit dárky trochu netradičně, jsme připravili originální nápady. Ušetřete za balicí papíry a zvolte elegantní retro řešení. Nebo pobavte své blízké vtipnými momentkami místo jmenovek.

Balte dárky stylově

Balicí papír slouží jako oděv pro vaše dárky. Záleží na vás, jestli zvolíte luxusní róbu z lesklého materiálu anebo rozverný svršek se zábavným vzorem. Výběr balicího papíru je rozhodující pro celkový vzhled výsledného balíčku. A přirovnání k oděvu není náhodné. Stejně jako si k různým příležitostem vybíráme různé šaty, měli bychom při výběru papíru přemýšlet o povaze a našem vztahu k člověku, kterému je dárek určen.

Méně je někdy více

V obchodech to před Vánoci sálá hřejivými barvami, veselé vánoční vzory se na nás smějí ze všech stran. Chcete udělat radost kamarádovi, dětem či vnoučatům? Vybírejte pestré vzory a zářivé barvy! Pokud máte v plánu podarovat osobu, ke které chováte úctu, poohlédněte se však po něčem střídmějším. V tomto případě velmi dobře poslouží jednobarevný papír následně doplněný vkusnou mašlí. Chcete-li dárek zabalit luxusně, sáhněte po lesklém jednobarevném papíře – například po zlatém nebo červeném.


Vyznávejte čisté linie

Nic nedokáže zkazit dojem z dárku tak jako papír přelepený vrstvami zmačkané lepenky. Jak ale zabalit dárek, aby byl vidět jen čistý papír a po lepence ani stopy? Kouzelným vynálezem pro bezchybné balení dárků je oboustranná lepicí páska. Snadno ji ukryjete na spodek papíru a vrchní strana zůstane dokonale hladká.

Častou chybou při balení dárků je přehýbání bočních částí papíru ke spodní straně. Balíček pak vypadá upraveně pouze svrchu. Vždy zakládejte papír tak, abyste ho přilepili ke kratší straně balíčku. Dárek pak bude dokonalý ze všech stran.


Balení dárků snadno a rychle

Koupili jste dárek nepravidelného tvaru a nevíte, jak ho zabalit? Vystupňujte napětí obdarovaného a vložte předmět nejprve do krabičky! Balení dárku si tím výrazně usnadníte. Pokud máte k dispozici jen nevzhledné krabice s reklamním potiskem, polepte je zvenku nějakým pěkným papírem.

Nebo máte v plánu darovat hned několik věcí a chcete je společně zabalit? Pokud se jedná o předměty rozličných tvarů, použijte víko krabičky jako podstavec, dárky na něj úhledně vyskládejte, celou kompozici přebalte celofánem a ozdobte stužkou.

Navrch mašlička i něco navíc

Až budete zabalený dárek převazovat mašlí, nezapomeňte ji pořádně utáhnout. Při převazu takzvaných „měkkoušů“, tedy měkkých látkových dárků, však raději nechte stužce určitou vůli, abyste balicí papír nepomačkali či nepotrhali. Mašličku vždy barevně slaďte s balicím papírem. Na jednobarevném papíru vynikne široká stuha, vzorovaný papír zas stačí doplnit jen tenkou mašličkou. Nebo použijte látkovou stuhu, vyvoláte tím dojem luxusu.

Myslete na to, že mašlička není zdaleka jedinou možností. Buďte tvořiví. Z balicího papíru srolujte ozdobné kornoutky, z alobalu vymodelujte stříbrné hvězdičky, k mašličce uvažte větvičku, perníček nebo třeba barevná peříčka. Stačí zapojit fantazii. Malým ústřižkem oboustranné lepenky vše hravě přichytíte na vrchní stranu dárku.


Zvolte originální řešení

Jste přesyceni vánočními motivy i křiklavými stužkami a přemýšlíte, jak originálně zabalit dárek? Někdy s sebou to nejsnazší řešení přináší nečekanou eleganci. Zabalte dárek v jednoduchém retro stylu. Potřebujete pouze obyčejný balicí papír, takový, do kterého se balí poštovní zásilky, a provázek. Na vrch přidejte zelenou větvičku a rázem vdechnete balíčku vánoční vzhled.

Bude vám je líto rozbalit: Ty nejlepší tipy na balení dárků

Vánoce jsou především svátky veselí. Proměňte proto balení dárků v zábavu a zabalte své dárky vtipně! Namalujte vlastní balicí papíry na míru vašim blízkým. Místo jmenovky vytiskněte vtipnou momentku osoby, které je dárek určen. Nebo se vraťte do dětských let, z barevných papírů vystřihejte ouška, ocásky a tlapičky a dárečky přetvořte v roztomilá zvířátka. Záleží to jen na vás!

Už vám hlavou běhají legrační náměty?

Vytisknout stránku
Sdílet článek