Zdravý životní styl Fitness Celulitidu rozmasírujte, vypoťte a vyplavte

Pomerančová pokožka si skutečně nevybírá. Efekt pomerančové kůže, tedy celulitida, se neobjevuje pouze na zadečku a stehnech. Některé ženy s ní bojují i v oblasti bříška či na rukou. Proč je tomu tak?

Za vznik celulitidy mohou tři faktory

 • pojivová tkáň
 • hormony
 • genetika

Ze síťky tuk nevypadne

Pojivová tkáň ve střední vrstvě kůže u mužů připomíná síťku, u žen je nepravidelná a vertikální. Tuk v mužském těle "zapadne" do síťkového seskupení vláken a proto je rozložen rovnoměrně, kůže je hladká. Proto celulitida u mužů není tak obvyklá. U žen se však hromadí ve shlucích, což je příčina vzhledu pomerančové kůry. A proč je to s tou tkání tak? Ženy potřebují mít kvůli měnícím se tvarům v těhotenství pokožku elastičtější než muži.

Celulitidu rozmasírujte, vypoťte a vyplavte
Na vině je estrogen

U mužů je hormon estrogen zastoupen minimálně. V ženském těle jsou estrogeny zodpovědné za zvyšování objemu cirkulujících tekutin a zároveň i za hromadění tuků. Shluky zvětšených tukových buněk uvíznou mezi vlákny pojivové tkáně. Pokud se přičte nedostatečný pohyb, omezený příjem tekutin a špatná životospráva, problém celulitida je na světě. Mimochodem, estrogen je mimořádně důležitý hormon. Mimo jiné zajišťuje, že ženské tělo přijme vyvíjející se děťátko v děloze.

Měla ji máma, budete ji mít i vy

Celulitida je dědičná. Když trápila vaši mámu nebo babičku, bude trápit i vás. Ale vy máte oproti nim výhodu - jste na ni připravena!

4 stupně celulitidy

 1. Celulitida je viditelná pouze při stisknutí kůže.
 2. Celulitida je viditelná při svalové aktivitě, při sezení.
 3. Celulitida je viditelná bez ohledu na to, zda je svalstvo v klidu nebo ne.
 4. Celulitida je viditelná stále a může způsobovat bolest a zdravotní problémy.

Co zhoršuje celulitidu?

Pokud jste vyhlásily boj tukovým polštářům a pomerančové kůži, zapomeňte na:

 • alkohol
 • těsné oblečení
 • kouření
 • cukr
 • bílé pečivo
 • slazené nápoje

Anticelulitidní plán - cviky a stravou proti celulitidě

Odstranění celulitidy možné je. Nečekejte však zázraky na počkání. Chce to odhodlání a pořádný kus práce. Jako první se zaměřte na stravu a pitný režim. Naservírujte si pořádnou dávka ovoce, zeleniny, zdravých tuků a místo sacharidů přijímejte bílkoviny. A pijte vodu. Hodně vody, která vás zbaví zbytečných otoků, protože ty celulitidu zhoršují.

Bez fyzické aktivity to skutečně nepůjde. Vsaďte na dřepy, cvičení s vlastní hmotností nebo hot jógu. Cvičte alespoň dvacet minut denně. Po cvičení si dopřejte střídavě teplou a studenou sprchu.

Výborným doplňkem jsou domácí masáže či lymfodrenáž. Speciální anticelulitidové krémy vaši snahu nenahradí, pokožka je ale díky nim hladší a napnutá a určitý vliv má i jemné masírování, kterým krémy do pokožky vtíráte.

Potraviny proti celulitidě

Zbavit se celulitidy vám pomohou i potraviny, které odvodňují a zlepšují metabolismus. Dopřejte si:

Domácí anticelulitidní peeling

Nejen k vyhlazení pokožky ale i k úbytku pár centimetrů se používají zábaly s výtažkem rašeliny, mořských řas či bahna. Rovnoměrný tlak fólie, do které si obalíte zadek a stehna, způsobuje nárůst vnitřního tlaku v mezibuněčném prostoru. V takovém případě jsou krevní a lymfatické cévy připraveny odvádět přebytečnou tekutinu a toxiny.

TIP :Na pokožku problémových partií použijte kávový peeling. Smíchejte kávovou sedlinu s tekutým mýdlem a důkladně masírujte. Následně na pokožku naneste tělové mléko, které jste smíchali se skořicí (pokud na ni nemáte alergii) a zabalte se do potravinové fólie.

Zdroj: vyzivovo.sk, medicalnewstoday.com, izdravie.sk, zdravie.sk

Vytisknout stránku
Sdílet článek