Zdravý životní styl Relax Chystáte grilování? S námi na nic nezapomenete!

Grilovací sezóna začala. Pokud budete grilovat poprvé, sejdou se vám rady, jak vybrat gril a na co nezapomenout, abyste byli nejlepším grilmistrem v rodině či partě. 

Výběr grilu
Ještě jste si žádný nevybrali? Na trhu najdete grily, které dokonale splní všechna vaše očekávání. Každý z nich má své pro i proti.

Elektrický gril
Jeho výhodou je jednoduché a komfortní používání v zahradě, na balkoně a dokonce i v interiéru. Tyto grily jsou většinou lehké, přenosné a jednoduché na údržbu. Ke grilování nepotřebujete uhlí či plynové bomby. Nevýhodou je cena, v přírodě mnoho služby neudělá a ztrácí se i typická chuť grilovaného jídla.

Gril na dřevěné uhlí
Vybrat si můžete z více druhů a jejich cena je mnohem přijatelnější. Grily jsou přenosné, některé jsou skladné a lehké, odvezete je i v kufru auta. Nenahraditelná je jejich atmosféra a chuť jídel, která připravujete. Roztápění tohoto typu grilu vyžaduje více trpělivosti, stejně se jí obrňte i při jeho čištění.

Plynový gril
Grilovačka s plynovým grilem může začít za několik minut. Přestože cena grilů je vyšší a na paměti musíte mít výměnu propan-butanové bomby, jeho využívání s sebou přináší velkou dávku pohodlí. Oblíbené jsou plynové grily s lávovými kameny, které nasávají odkapávající tuk a neuvolňují se škodlivé látky. Nevýhodou je jejich vyšší cena a velikost - na piknik v přírodě si ho nevezmete.

Co ještě potřebujete na grilování?

Správný mistr grilování myslí na vše dopředu, aby během přípravy jídla nemusel odbíhat. Zajistěte si:

  • grilovací rošty, které koupíte speciálně na maso, ryby či zeleninu
  • grilovací tácky na jedno použití
  • grilovací nářadí - kleště, vidličku, obracečku i teleskopickou jehlu, která je vhodná na špízy
  • brikety, uhlí či bombu, podle toho, jaký typ grilu máte
  • desku na krájení masa, zeleniny či pečiva
  • nádoby, do kterých budete ugrilované dobroty ukládat
  • servírovací nádobí, vhodný příbor - klidně i jeho plastovou verzi
  • pokud chcete hostům podávat chlazené nápoje, pomozte si cestovní chladničkou
Vytisknout stránku
Sdílet článek