Zdravý životní styl Zdraví Chystáte se na koupaliště nebo na výlet do lesa? Není jedno, co dětem přibalíte na cestu!

Jídlo a pití

Při balení svačiny berte na zřetel apetit dítěte a zabalte mu na cestu dostatek jídla, ale s množstvím to nepřehánějte. Sendvič připravený z celozrnného pečiva, s trvanlivým salámem a sýrem je určitě dobrá volba, ale přibalte i čerstvou zeleninu a ovoce uložené zvlášť v krabičce. Nedávejte dítěti s sebou čokoládu a pamlsky s krémovou náplní, zákusky ani tvarohové tyčinky, ale můžete přibalit různá semínka a sušené ovoce. Pokud půjdete na koupaliště, vezměte si s sebou lahev se zmraženou vodou nebo limonádou, která zůstane i ve velkém horku několik hodin studená. Protože v lese nejsou odpadní koše, připomeňte dětem, aby obaly dávaly zvlášť do igelitového sáčku. Pokud dítě půjde na koupaliště nebo do města, určitě by mělo mít u sebe kapesné pro případ, kdyby se skupinka zastavila na zmrzlinu, vafle nebo ledovou tříšť, aby si i Váš potomek mohl koupit nějaký pamlsek a nevyloučil se tak ze společných zážitků.

Opalovací mléko kontra repelent?

V případě letních programů je povinnou výbavou v tašce dítěte opalovací mléko s ochranným faktorem podle jeho typu pleti. Na výlety do přírody přibalte i repelent. Pokud se jedná o vícedenní program, pak vybavte dítě ještě následujícími potřebami: sprej na ošetření spálené pokožky v případě programů na koupališti nebo u moře, ošetřující krém na spáleniny způsobené medúzami a také základní léky. Pokud bude dítě většinu času trávit v přírodě, pak nezapomeňte na Bepanthen krém na odřeniny a na Fenistil na ošetření po štípnutí hmyzem. V každém případě vybavte domácí lékárnu přípravky proti průjmu a zácpě a neméně důležité jsou přípravky na snížení horečky.

Oblečení

V každém případě přibalte dětem čepici ze slabé látky nebo klobouček, nezávisle na tom, zda budou na výletě v přírodě, na koupališti nebo je čeká prohlídka města. V lese by děti měly mít v každém případě uzavřenou (turistickou) obuv a podkolenky, na výlety spojené s koupáním nebo procházkou po městě pak zvolte pohodlné sandály, které mohou děti obout i bez ponožek. V batohu by nemělo chybět náhradní oblečení: ve velkých vedrech děti snadno propotí tričko/nátělník anebo se umažou při jídle a určitě se budou cítit lépe s vědomím, že se mohou převléknout. Na koupaliště přibalte v každém případě pantofle nebo obuv na koupání/sandále, ručník, druhé plavky a spodní prádlo. Děvčatům (pokud máte) přibalte dvoudílné i jednodílné plavky, společnost má silný vliv a určitě se budou cítit lépe, když i kamarádky budou oblečeny stejně.
Hračky

Pro dobrodružství u vody je nezbytná vodní pistole, potápěčské brýle a šnorchl, nafukovací hračky do vody, pěnové míčky. Na výlet můžete přibalit i lehký plastový létající talíř freesbee, švihadlo, bublifuk. Na tematické výlety a prohlídky města není zapotřebí dávat dětem hračky, aby nenosily zbytečnou zátěž.

Doporučujeme do příprav a balení zapojit aktivně i děti, vyberte společně oblečení, domluvte se na tom, jakou svačinu chce mít s sebou a zvažte batoh, zda není příliš těžký, zvláště když ho bude dítě celý den nosit na zádech.

Vytisknout stránku
Sdílet článek