Děti Batole Dokonalý dárek ke Dni dětí? Jsou i lepší, než mobil!

Kolekce hraček mnoha z našich nejmenších je obdivuhodná. Občas se však může zdát, že s každou hračkou se těší o cosi méně a v jejich očích vidíme o cosi méně radosti i vděčnosti. Proč letos neoslavit Den dětí něčím výjimečnějším, než autíčkem, panenkou nebo dokonce elektronikou? Věnujte svým nejmenším něco mnohem cennějšího! Potěšili by se třeba společnému výletu do kina nebo snídani do postele? Pokud ano, zaostřete! Máme pro vás i spoustu dalších nápadů.   

Veselé sklenice na společné pečení

Máte doma malého pekaře nebo pekařku? Rozvíjejte jeho talent a připravte mu jeho vlastní „receptové sklenice“. Jde o zavařeninové nebo jakékoliv jiné větší sklenice, do kterých připravíte všechen suchý základ potřebný pro přípravu cookies, bábovky nebo čehokoliv, co vaše dítě peče nejraději. Můžete mu věnovat třeba 3 sklenice přičemž v každé bude připraven recept na jinou pochoutku. A pokud vás to začne bavit, udělejte si z toho sladkou tradici, při které s vašimi nejmenšími zažijete spoustu zábavy.

Recept na domácí cookies se sušeným ovocem a semínky si nenechte ujít!

Sladká snídaně do postele

Překvapte svá dítka snídaní do postele – je to skvělý způsob, jak perfektně začí perfektní den! Pokud se bojíte odrobinek v posteli, už se nebojte! Vymysleli jsme pro vás jídla, která zaručeně nedrobí. Co byste řekli na chutnou a zdravou dětskou ovesnou kaši s datlovým sirupem nebo kaši z quinoi pro nejmenší.

Hraví šneci a housenky vykouzlí dětem na tvářích radost a navíc jsou pro ně opravdu zdraví!

Pro děti jsou však nejlepší ranní odměnou palačinky, které mají očička a úsměv. Ten dokáže vykouzlit vašim andílkům dobrou náladu na celý Den dětí.

Sluníčkové palačinky pro děti s čerstvým ovocem

Pozvánka do kina a na zmrzlinu

Hračky jsou skvělým dárkem, ale co tak letos věnovat svým dětem na Den dětí to, na čem opravdu záleží – čas s trávený s jejich milovanými rodiči? Ten se totiž nedá nijak vyčíslit a je nenahraditelný. Vyberte s vašimi dětmi film, který je bude bavit, kupte jim cestou na něj zmrzlinu a promluvte si spolu o školce nebo škole, kamarádech a věcech, ke kterým se za normálních okolností nedostanete. Překvapí vás, jak takové odpoledne prospěje nejenom vašemu dítku, ale také vám. Zůstane vám po něm totiž opět o něco hlubší vztah a získáte také nový společný zážitek.

Ručně vyrobená karta s věnováním

Děti si na karty a přáníčka moc nepotrpí… nebo snad ano? Nejsou to oni, kteří vám věčně donesou ručně vyrobené blahopřání, kresbu nebo plakátek? Je čas jim to oplatit. Vymyslete vtipný motiv a s pomocí našich barev, fixů a pastelek jim vyrobte něco moc hezkého, co si budou moct vystavit na stoleček. Pokud přidáte třeba i fotku, osobní pochvalu nebo slova lásky, vaše přání bude pro ně určitě mnoho znamenat.

Prasátko jako malá první spořitelna

První keramické prasátko bude pro vaše dítě symbolem toho, že šetřit si penízky na věci, které mají opravdu smysl, se oplatí. Šetřením bude rozvíjet svou finanční gramotnost a také cit pro to, co si může a nemůže dovolit. Navíc pokud si své první horské kolo koup

Když hračky, tak podle věku

Vaše dítko jistě nepotřebuje další plastovou nebo plyšovou hračku, která stejně skončí zaprášená na poličce. Když už chcete dítěti věnovat hračku, jděte na to chytře a vybírejte podle věku.

Hračky pro děti bychom měli vybírat nejenom podle věku, ale také dle toho, co mají rádi

Dokonalý dárek ke Dni dětí? Jsou i lepší, než mobil!

í za vlastní peníze, jistě ho to bude těšit mnohem více, než když ho dostane od vás.

Zdroj: www.thenewageparents.com, www.parenting.firstcry.com

Vytisknout stránku
Sdílet článek