Děti Předškolák Dopis Ježíškovi: Pojměte ho originálně a pošlete ho Ježíškovou poštou

Dopis Ježíškovi je nejlepším způsobem, jak to zjistit. Napište ho spolu s nimi a uvidíte, že si tvořivé předvánoční chvilky užijete stejně jako vaše ratolesti.

Napjaté očekávání v dětských očích a jejich nadšení z dárků je tím, co dělá Vánoce nejkrásnějšími. Víra v kouzelný svět, ve kterém dárky naděluje štědré Jezulátko, však netrvá věčně. Proto byste si tento čas měli užít s dětmi naplno. Psaní Ježíškovi děti zabaví a usnadní vám vymýšlení dárků. Vytvořit takový dopis přitom není nic složitého. Stačí Ježíška hezky oslovit a pak nechat dítka, aby odtajnila svá přání.

Dopis pro Ježíška na papíře i v počítači

Jsou vaše děti fanoušky moderní techniky? Ujistěte je, že ani Ježíšek není pozadu. Na internetu najdete spoustu pěkných online předloh pro dopis Ježíškovi, které po zadání e-mailové adresy dorazí do vaší elektronické schránky. Nebo si z internetu vytiskněte šablonu s vánoční tématikou a vaše malé radosti už jen doplní svůj vysněný seznam.


Nejhezčí dopisy Ježíškovi ovšem pocházejí přímo z dětských ručiček. Připravte dětem čistý papír a barevné pastelky, jen ať si vyhrají s obrázky a napíšou Ježíškovi, jak byly letos hodné.  Zabavíte tím dítka tvůrčí činností a získáte chvilku pro sebe. Takové ručně psané dopisy pečlivě uschovejte.  Za pár let se nad nimi spolu s odrostlými dětmi společně zasmějete.

Zapojte malé i velké

Z vánoční korespondence nejsou vyloučeni ani ti nejmenší. Děti, které ještě neumějí psát, se mohou kreativně vyřádit a svá přání znázornit pomocí obrázků. Ježíšek má přeci spoustu fantazie. Abyste měli jistotu, že dětské kresby správně rozeznáte, sedněte si na chvilku k dopisu s dětmi a trochu jim pomozte. Navrhněte, že pod obrázky napíšete názvy předmětů, abyste měli jistotu, že se Ježíšek nesplete.


Větším dětem zas můžete dát o něco náročnější úkol. Požádejte je, aby ke každému přání napsali větičku o tom, co jim dárek přinese. Ježíšek se totiž zajímá o všechny děti i o to, co za jejich přáními stojí. Děti tím nenásilně přivedete k zamyšlení nad tím, zda jsou jejich přání užitečná a jestli dané věci opravdu potřebují.

Ježíškova pošta na Božím Daru

Kam s napsaným dopisem? Vy samozřejmě potřebujete, aby byl zpřístupněn vašim očím, nejprve ale musíte své děti přesvědčit, že se dostal do těch nejpovolanějších rukou – totiž k Ježíškovi. Ať ho děti položí na snadno přístupné místo, třeba za okno nebo na terasu. Ježíšek už si k němu určitě najde cestu.

Dopis Ježíškovi: Pojměte ho originálně a pošlete ho Ježíškovou poštou

Nejlepší způsob, jak vaše robátka ujistit, že si Ježíšek přečetl jejich dopis, leží v Krušných horách. Na Božím Daru už dvanáct let funguje Ježíškova pošta. Po celý rok sem můžete posílat dopisy pro Ježíška, v prosinci se vám pak vrátí zpět označené speciálním razítkem Ježíškovy pošty. Žádné dítě již nebude pochybovat, že Ježíšek obdržel jeho psaní.

Aby vám od Ježíška přišel označený dopis, musíte obálku vybavit svou adresou a příslušnou poštovní známkou. Takto vybavený dopis odešlete na Ježíškovu adresu:
Český Ježíšek
Boží Dar 1
362 62 Boží Dar

Vydejte se Ježíškovou cestou

Na Božím Daru najdete nejen sídlo úřadujícího Ježíška, na nejvýše položeném místě Čech na vás čeká také dobrodružství. Vydejte se na tajemnou výpravu! Horská krajina ukrývá Ježíškovu cestu plnou zábavných úkolů pro malé i velké děti. Na konci je připravena odměna a rovnou zde můžete zanechat svůj vánoční dopis.

Vytisknout stránku
Sdílet článek