Tipy a rady FOTO: Nejkrásnější velikonoční prostírání pro váš stůl

Vybrali jsme pro vás několik tipů, jak dát vašemu velikonočnímu prostírání radost z jara, eleganci a nádech slavnostnosti. Věříme, že mezi nápady na slavnostně prostřený stůl si najdete i vy takový, který vyhovuje vašemu stylu a vkusu. Pak už jen stačí servírovat vaše fantastické velikonoční dobroty.

Něžné prostírání v pastelových tónech je velmi ženské a přitom neurazí žádného muže. Vajíčka ve váze s květinami jen podtrhnou čistotu tohoto stylu. Dokonalost tomuto prostírání dají ubrousky poskládané do tvaru zajíčka.

Aby byl váš slavnostní stůl perfektní, nemusíte objíždět všechny specializované obchody ve městě. Existuje mnoho jednoduchých nápadů, které krásně vyniknou. Stačí se poohlédnout doma po miskách, košících a talířích, vytáhnout slavnostní ubrus, přidat pár malých větví, bylinky a o zbytek se postarají s láskou naaranžované čerstvé potraviny.

Pokud je hezké počasí, možná byste chtěli oslavit Velikonoce venku. Přírodní motivy a čisté linie se k takové slavnosti hodí nejvíce. Pokud má stůl zajímavou desku, přiznejte ji a ubrus nechte uvnitř. Na dozdobení budou stačit svěží větvičky.

Dřevo v kombinaci se zelení, sklem, porcelánem a plátnem vytváří jednoduché, ale přitom důstojné prostírání v rustikálním stylu. Útulnou atmosféru dosáhnete svícny s hrubými svíčkami.

Gurmánský tip: Prostírání by mělo být v souladu s podávaným jídlem. K takovému rustikálnímu stylu se skvěle hodí jídla z jehněčího.

Velikonoce jsou největším křesťanským svátkem a v takovém duchu se nese i další prostírání. Zelená barva symbolizuje naději na spasení, větvičky jsou zas připomenutím trnové koruny. Jednoduchost a čisté linie připomínají střídmost, bílý květ zas lásku k bližnímu. A zapálená svíčka je vzpomínkou na ty, kteří s vámi již letos velikonoční svátky trávit nebudou.

Prostírání tón v tónu působí klidně a jednoduše. Zvolte si jednu barvu a její odstíny doplňte neutrální bílou, šedou nebo béžovou. V tónu hlavní barvy zvolte i květinovou výzdobu. S výběrem kytice vám pomůže, pokud budete znát význam jednotlivých květů. O jejich tajemství se pak podělte i se svou společností.

Temperamentnějším osobnostem bude více vyhovovat kombinace dvou protikladných výrazných barev. Z takto doladěného prostírání energie přirozeně srší. Aby stůl nepůsobil stroze, zjemněte jeho výzdobu řezanými květinami v barvách vašich dekorací.

Dokonalost se ukrývá v detailech. Co může být při výzdobě „třešničkou na dortu“? Například neobyčejné kroužky na ubrousek, jak vidíme v tomto případě. My však máme ještě lepší tip, než je nakupování unikátních doplňků. Udělejte dominantou vašeho slavnostního stolu voňavý a s láskou upečený dezert. Máme tipy pro zkušené hospodyňky i pro nesmělé začátečníky. Z našich receptů na velikonoční zákusky si vybere každý!

Máte doma děti? Zapojte i jejich šikovné ručky do přípravy na velikonoční svátky! Na takové jim vystačí jen pár minut a jejich radost bude nekonečná. Nezůstaňte pouze při vajíčku v ubrousku! Inspirujte se i dalšími nápady na velikonoční výzdobu, při kterých se dětská fantazie stane skutečnou ozdobou vašeho bydlení.

Jaro je plné svěžích roztomilých květin a je opravdu těžké vybrat si z nich ty, které budou zdobit váš velikonoční stůl. Při výběru živých dekorací vsaďte na barvu, která bude ladit s vaším ubrusem, talíři a ubrousky.

Náš tip: Vsaďte na dekorace z jedlých květů, které pak použijete jako součást vašeho menu.

Nebojte se položit na stůl třeba květiny v truhlíku! Stanou se středobodem vašeho stolu i celé místnosti. Pokud nemáte zrovna výstavní květináč, stačí květiny na tuto příležitost vložit do hezké krabice nebo omotat dekorativní látkou či barevným papírem a ozdobnou stuhou.

Pokud nejste fanoušky pestrobarevné výzdoby, ale máte raději klasický styl, velikonoční slavnostní oběd si dokonale vychutnáte u stolu, prostřeného v zemitých odstínech bílé, zelené, šedé a hnědé. Výjimečnost chvíle zde podtrhuje měděný příbor.

FOTO: Nejkrásnější velikonoční prostírání pro váš stůl

Pokud je pro vás klasický typ prostírání příliš strohý, ale styl vám vyhovuje, zpestřete základ vajíčky v tlumených pastelových barvách. Do konzervativního rázu vnesou jarní hravost aniž by působily rušivě. Právě naopak – měkké a tlumené barvy vytvoří pohodovou domáckou atmosféru.

Přemýšlíte, čím byste svůj stůl vyzdobili? Prohlédněte si FOTOinspirace na nejkrásnější jarní a velikonoční dekorace!

Vytisknout stránku
Sdílet článek