Děti Batole Hrajte si s dětmi venku! 6 her na teplé jarní dny

Když je pěkné počasí, byla by škoda zůstat s dítětem mezi čtyřmi stěnami. Obzvláště když vám blízké okolí nabízí tolik skvělých možností.

Skákání panáka
Léty ověřená klasika, na kterou nostalgicky vzpomínáme všichni, uvádí do chodu mozek i svaly. Nejlepší na tom je, že potřebujete pouze barevnou křídu a chodník, na který nakreslíte známé kostky s čísly. Zároveň si s vaším prckem procvičíte i základy matematiky. Jak si tak bude hopsat po číslech, počítejte je společně. Když si už dítě zapamatuje základní čísla, přidejte i další, aby si rozšířilo znalosti.

Schovávaná v parku
Při této hře nebudete moci jen tak sedět na lavičce, aktivně se zapojíte a dítě ocení akční rodiče. Najděte si na procházce parkem pěkné místečko a nechte tátu s dítětem, aby vytvořili tým. Vy je budete hledat. Váš partner by měl povzbudit dítě, aby našlo místo, kde je zaručeně nenajdete - za stromy, v křoví, v houští. Tuto hru si dítě ještě víc užije, když na vás bude volat, zatímco ho jakože nebudete moci najít.

Bláznivé barvení
Tato hra je stvořena pro hraní venku, protože doma byste zašpinili stěny, podlahy i všechno kolem. Takto stačí vzít velký papír a v troše vody rozmíchat vodové nebo temperové barvy. Do barevné vody namáčejte štětec a pořádně jím mávejte nad papírem, aby ho směs co nejvíce potřísnila. Míchejte různé barvy a vytvořte si vlastní umělecké dílo.

Doporučujeme si obléci takové oblečení, kterého vám později nebude líto.

Hula-hop výzva
Dejte šanci kruhům hula hop, které se při správné technice dokážou točit kolem pasu dlouhé minuty. Pořiďte jeden dětský kruh a jeden dospělácký a dejte se do soutěžení. Jelikož správnou techniku ​​většina rodičů už dávno zapomněla, bude to zábava i pro vás. A možná vaše dítě nebudete ani muset nechat vyhrát, protože vás opravdu porazí. A jelikož budete závodit venku, nemusíte se ani obávat, že točící se kruh shodí a poškodí nějaké předměty v domácnosti.

Malování na kameny
Nasbírejte pár středně velkých kamenů, oblázky u jezer jsou nejlepší. Vytáhněte akrylové nebo temperové barvy a malujte na kameny podle vlastní fantazie. Vítány jsou různá zvířata či vtipné obličeje. Na závěr je můžete poskládat vedle sebe a vytvoříte tak milé kamenné umění.

Zasaďte semínka
Pořiďte si pár sezónních semínek a zasaďte je společně do zahrady nebo květináče na balkoně. Rostlinky pak spolu pravidelně zalévejte. Děti mají rády jedinečnou strukturu půdy a radost ze zahradničení celkem nenápadně vede k lásce k přírodě. Vysvětlete dítěti, jak z takového malého semínka vyroste rostlina či mocný strom.

Vytisknout stránku
Sdílet článek

Příběhy psané s chutí, které budete milovat

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4