Zdravý životní styl Relax Jak si vybudovat v zahradě relaxační koutek?

Nejprve si vyhlédněte na zahradě vhodné místečko a pokud je to možné, tak dál od domu. Doporučujeme zvolit takové místo, kde je dostatek slunečního světla, ale v horkých dnech se můžete schovat do stínu skýtaného například stromem nebo vyšším keřem. Pokud na vyhlédnutém místě není travnatá plocha, rozesejte na plochu travní semeno. Pořiďte si několik kousků hezkého zahradního nábytku, jako jsou židle, stůl, lavička. Pokud si koupíte plastový zahradní nábytek, je praktický především proto, že se snadno udržuje a pokud byste si chtěli dopřát více pohodlí, stačí přes židle přehodit měkoučký pléd.  Pořídíte-li si nábytek dřevěný, je nejen odolnější, ale také více ladí s přirozeným prostředím zahrady. V každém případě si obstarejte barevné polštářky, abyste se cítili pohodlněji.  Na stole by neměla chybět mísa s ovocem, pak stačí jen zajímavá knížka do ruky a můžete se oddávat dokonalé relaxaci.

Aby toto inspirující a relaxační prostředí bylo ještě dokonalejší, vysaďte sem květiny, a to takové, které kvetou jak na jaře, tak v letním období. Pokud vysadíte jahody nebo maliny, můžete si později užívat i radost z ovoce. Pokročilejším doporučujeme, aby si vybudovali skalku, kolem dokola obloženou kameny, které si můžete i nabarvit. Na skalku doporučujeme vysadit i odolnější rostliny, například kaktusy, sukulenty. A ti odvážnější mohou vybudovat i malou zahradní fontánu, pro vytvoření opravdové zenové atmosféry.

Ale řešení máme i pro případ opravdu malých zahrádek, kde není prostor pro vytvoření větších květinových záhonků: Rostliny můžete vysadit do větších nádob nebo do květinových truhlíků – pokud truhlíky umístíte třeba na konstrukci starého šicího stroje, získáte nádhernou stylovou dekoraci. Dalším levným, ale velmi efektním řešením pro zpříjemnění prostoru je také vyhotovení několika větších barevných větrníků na tyčce, které můžete zapíchnout do země mezi květiny. 

A pokud občas místo tiché relaxace o samotě zatoužíte po společnosti, můžete si vybudovat ohniště a opékání špekáčků nebo zahradní grilování může začít. A pokud by se zábava protáhla až do večera, můžete prostor osvítit několika zahradními svítidly na baterie.

Vytisknout stránku
Sdílet článek