Zdravý životní styl Relax Jarní zahrada od března do května

Březen - jarní úklid

Prvním a základním úkolem v březnu je důkladně vyčistit zahradu, zrýt a pohnojit půdu. Začněte s podzimním listím a nepořádkem, který zůstal po zimě. Pak se soustřeďte na překopávání a provzdušňování půdy, kterou následně pohnojte, abyste rostlinám zajistili dostatek minerálních látek.

V druhé polovině měsíce můžete začít s výsadbou okrasných keřů, živého plotu a růží. Zároveň můžete zasít např. kořenovou zeleninu, rajčata, ředkvičky a květák. Nezapomeňte zkontrolovat ovocné stromy, zda nejsou napadeny hmyzem. Pokud ano, použijte vhodné ochranné prostředky. V březnu je také vhodný čas na roubování peckovin jako: třešně, švestky, broskve či meruňky. Postarejte se i o zvířata a přibijte do korun stromů ptačí budky.

Na konci měsíce už můžete do květináčů vysazovat množství balkónových rostlin. S výsadbou začněte až po skončení přízemních mrazů.

Duben - čištění skalky

V dubnu bude vaše zahrada plná narcisů a tulipánů, na stromech se objeví nové, mladé listy. Nyní můžete ze záhonů odstranit ochranu proti mrazům.

Soustřeďte se na okolí ovocných stromů, prokopejte a pohnojte půdu. Nezapomínejte pravidelně zastřihovat okrasné keře, živý plot a keřové růže. Duben, je vhodný na sázení stromků a osvěžení skalky. Očistěte kameny, odstraňte mrtvé rostliny a místo nich zasaďte nové.

Okopejte a pohnojte záhony trvalek. Můžete zasadit révu a ke konci měsíce, když se oteplí, i jahody, a také vynést květináče ven.

Květen - vysazování sazenic a první úroda

Květnové práce na zahradě, to je čistá radost. Stromy kvetou, květiny rostou a začínají kvést, některá zelenina, jako špenát, ředkvička nebo salát, už přináší první úrodu.

Zasaďte letničky, dvouletky, jiřiny, gladioly a jiné kvetoucí rostliny.

Všechny ovocné stromy a keře postříkejte proti škůdcům. Rostliny, které jste si předpěstovali doma můžete přesadit do zahrady. Vysetou zeleninu překryjte geotextilií.

Nezapomínejte na důkladnou zálivku jahod, a už o několik týdnů vás odmění sladkými, červenými plody.

Květen není jen o sázení, postupném otužování rostlin, úklidu a jiných zahradních pracích. Nezapomínejte na důkladné odstranění plevele, okopávání půdy a hnojení. Postarejte se i o trávník a dokončete roubování ovocných stromů.

PODÍVEJTE SE NA AKČNÍ NABÍDKU

Vytisknout stránku
Sdílet článek