Zdravý životní styl Relax Jízda ve Ferrari, let balonem. Zážitky jako dárky letí. Které nejvíc a na co pozor?

V posledních letech se se zážitkovými dárky doslova roztrhl pytel, a tak je opravdu z čeho vybírat. Zážitkové balíčky sednou každému, jen je potřeba dobře vybrat. Zjistěte, čím potěšit kreativní ženu a čím akčního muže, a podívejte se, na co si dát při jejich nákupu pozor.

Duše dobrodruha ocení adrenalin

Má váš partner rád vodu, auta nebo je blázen do vojenské techniky? Dnes už se adrenalinové zážitky neomezují pouze na seskok padákem nebo bungee jumping. Svým blízkým můžete věnovat řízení tanku, kurz potápění, střelbu z neobvyklých zbraní i jízdu v Hummeru nebo Ferrari. Hledáte něco skutečně netradičního? Vsaďte na zážitek, který připomíná sci-fi filmy. Jde o flyboarding. Díky této zábavě se proletíte až 10 metrů nad hladinou přehrady.

Dobrodružný dárek nemusí být vždy jen o maximálním adrenalinu v krvi. Romantické duše si zamilují let balonem nebo vyhlídkový let. Nejde o nic nebezpečného, naopak. Jedná se o jedinečnou podívanou, která ukáže nejkrásnější kouty České republiky z ptačí perspektivy. Historická města, Konopiště, Český ráj nebo Pálava, to vše jsou místa, která pro svůj let můžete zvolit. Chcete ještě romantičtější dárek? Zvolte vzlet za ranního rozbřesku či soumraku, kdy je obloha nejbarevnější.


Stále dítětem: Zabalte veselý zážitek

Mají vaši blízcí rádi zábavu? Pořiďte jim zážitek, který je nadchne. Oblíbené jsou nejrůznější únikové hry, zábava na trampolínách nebo v aquaparku. Poslední dobou ale frčí také hry, které si obdarovaný užije s partou kamarádů. Patří sem laser game, paint ball nebo třeba bumper ball. Měli jste rádi japonské soutěžní pořady, jejichž cílem bylo pokořit co nejvíce překážek a dostat se do cíle? Vyzkoušejte novinku quickgame a zapojte svaly i šikovnost.

Věčné pracanty potěší relaxace

Zapomeňte na stres a shon a odměňte sebe i své blízké po náročném roce odpočinkem. Stačí pár kliknutí a nebudete stačit vybírat. Na internetu najdete stovky wellness zážitků obsahujících masáže, koupele a zábaly. Máte rádi čokoládu, bylinky nebo třeba vonné oleje? Vsaďte na balíček zahrnující tyto oblíbené ingredience – ať už jako součást zábalu či koupele. Pokud vybíráte zážitek pouze pro ženu, rozhodně neuděláte chybu, když sáhnete po kosmetickém balíčku, který zahrne tělo péčí.Pivní lázně: radost každého pivaře

Ideální zážitkový dárek pro muže, který nevyhledává adrenalin? Jednoznačně pivní lázně. Potěší vás pivní koupel, hřejivý zábal, masáž, ale také bazén se saunou. Skvělý víkend zakončíte romantickou večeří nebo ochutnávkou piva. Pokud se vám do pivních lázní nechce, vyšlete svého milého na kurz vaření piva. Menší rodinné pivovary tuto kratochvíli nabízí za přijatelné peníze. Manžel či přítel si navíc z vydařené akce domů přiveze několik litrů vlastnoručně uvařeného piva!

 

Zážitkový dárek pohladí i kreativní duše

Těm z nás, kteří rádi tvoří rukama, se jistě zalíbí nejrůznější kurzy. Kreslení, tvoření z korálků, decoupage, smaltování, šití. To všechno jsou kurzy, ze kterých si odnesete nejen vzpomínky, ale také hotové výrobky. Oblíbené jsou také kurzy vaření. Darujte kurz výroby sushi, kurz vaření indické kuchyně nebo třeba klasiku v podobě té italské. Zážitkové dárky pro muže z této kategorie zahrnují nejrůznější povolání na zkoušku. Nechte svého partnera vyzkoušet si, jaké to je být kovářem, ošetřovatelem v zoo nebo vinařem.

Jízda ve Ferrari, let balonem. Zážitky jako dárky letí. Které nejvíc a na co pozor?

Na co si dát pozor? Aneb aby zážitek nebyl noční můrou

Pokud uvažujete o adrenalinovém dárku, promyslete dvakrát, zda se obdarovaný nebojí výšek, rychlosti, vody a situací, které by v průběhu zážitku mohly nastat. Pozor si dejte i na vtipné dárky ve stylu „jeden den popelářem“. Opravdu váš blízký o vtipný dárek stojí, nebo ocení spíše klasiku, která mu udělá radost, i když nám se může zdát nudná? Neměli bychom zapomínat na to, že ze zážitku musí mít největší radost obdarovaný, ne my. Vyhnete se tak trapným situacím, kdy váš milovaný odmítne let balonem jen proto, že se bojí výšek. Vždy si také pečlivě pročtěte, jaké aktivity zážitek zahrnuje a jak dlouho by měl trvat. Například jízda ve formuli se měří pouze na jednotky minut. Před koupí dražšího zážitku se také seznamte s recenzemi předchozích účastníků.

Už víte, který ze zážitků udělá radost vašim blízkým?

Vytisknout stránku
Sdílet článek