Děti Batole Koupel vašeho batolete

Koupele by měly být příjemnou součástí rutiny ukládání batolete ke spánku: jsou skvělou příležitostí pro uvolněnou, šplouchavou zábavu. Je to rovněž ten nejlepší čas pro rodiče se po dni znovu věnovat svému maličkému, a naznačit tak, že se den chýlí ke konci. Avšak u některých batolat se koupání může tak trochu změnit v bitevní pole.

Vyzkoušejte tyto zábavné nápady, abyste z koupání vytěžili co nejvíce a překonali případné problémy, aby se z koupele opět stala šplouchavá legrace.

Koupelnové legrácky a hry

Staňte se piráty

Naplňte vanu spoustou pěny a pod vodou ukryjte „poklad“... ideální jsou vodotěsné hračky, autíčka a panenky. Nechte batole, aby rukama zkoumalo dno a vylovilo skrytý poklad!

Muzicírujte

V bytě najděte vodotěsné věci, které vydávají zvuky, jako dřevěné lžíce, hrnce a mísy. Ukažte dítěti, jak jednotlivé „nástroje“ vyluzují rozličné zvuky, načež je povzbuzujte, aby udělalo stejný zvuk, „šplouch-šplouch“ nebo „bum-bum“.

Rybařte

Do vody vložte vybrané hračky, pak svému dítěti předejte plastový podběrák a vyzvěte je, aby hračky vylovilo a vkládalo je do plastové mísy, kterou můžete položit vedle vaničky.

Potopí se, nebo popluje?

Připravte si v koupelně množství koupacích hraček, plastového kuchyňského náčiní, nádob, houbiček a míčků, pak jednu po druhé batoleti podávejte a tažte se, „Myslíš si, že se potopí, nebo popluje?“ Mohou to vyzkoušet a přesvědčit se! Toto je zábavný způsob, jak dítě naučit rozlišovat mezi těžkými a lehkými předměty – aniž by si to vůbec uvědomovalo!

Překvapení z ledových kostek

Vezměte pár malých plastových zvířátek a každé z nich umístěte do jedné přihrádky formy na led nebo do malého mrazuvzdorného kalíšku. Přes noc je nechte zamrznout do ledu. Ledové kostky ponořte do teplé koupele a nechte batole, aby sledovalo, jak se z nich klubou zvířátka!

Kadeřnictví

U batolat je běžné, že nemají ráda mytí vlasů. Proměňte rituál koupele v zábavnou hru tím, že z vlasů dítěte pomocí šampónu vytvarujete parohy, roh jednorožce nebo účes „na pankáče“ a pak je nechte, aby si výsledek prohlédlo v zrcadle!

Zajištění bezpečnosti koupele

  • Zkontrolujte, že je voda teplá, nikdy horká, a koupelovou vodu vždy důkladně promíchejte. Ideální teplota je v rozpětí 35-37 °C.
  • Nikdy dítě do vany nepokládejte, dokud se voda napouští.

Batole nikdy ve vaně neponechávejte bez dozoru, byť jen na okamžik. Nepodlehněte pokušení vyběhnout zvednout telefon nebo někomu otevřít.

Publikováno: Před více než 1 rokem
Vytisknout stránku
Sdílet článek