Zdravý životní styl Fitness Last minute do plavek: Zpevněte břicho, radí expertka

Zimní hodování se neblaze odrazilo na vaší postavě? Snažíte se zachránit, co se dá a na internetu váháte, zda si koupit detoxikační čaj, zázračné tabletky nebo raději zeštíhlující korzet? A má to vůbec ještě cenu? Poradí vám trenérka a odbornice v oblasti zdravého životního stylu Tina Zlatoš Turnerová.

Last minute do plavek: Zpevněte břicho, radí expertka

Tina Zlatoš Turnerová radí brát hubnutí komplexně. Zdroj foto: IG @Tinaturnerova

Podle známé trenérky a expertky na optimální výživu a funkční kondici Tiny Zlatoš Turnerové se na všechno musíme dívat reálně. "Ve věku dvacet let nám tělo dokáže fungovat rychleji, zvládat více, i má více energie. S věkem však jde všechno o něco hůř, není to však nemožné. Proto se musíme se svým tělem naučit pracovat pořádně, svědomitě a nehledat žádné zkratky ani rychlé bezvýznamné cíle. Možná stačí postavu jen zpevnit a vytvarovat, aby byla žena spokojená. Nemusí to vždy být masivní hubnutí. Určitě je potřeba si posvítit na skupinu sacharidů, která je pro nás nebezpečná v rámci kombinace s tuky a proteiny, ale také z hlediska trávení. Zapomeňte na cukr, ze stravy na pár dní vylučte sacharidy - přílohy, pečivo, koláče a zařaďte více probiotik a čerstvé zeleniny," sype osvědčené last minute tipy.

Každodenní úsilí se však podle ní vyplácí nejvíce. "Víme, že kombinace optimální stravy a vhodného tréninku je nejefektivnější, avšak nelze zapomínat ani na životní styl jako komplex, ke kterému patří i kvalitní spánek, duševní a mentální pohoda, vnitřní štěstí. Bez této harmonie nám tělo nebude nápomocné při našich cílech. Je dobře soustředit se ve cvičení na komplexní spalování tuků a vypracování jedné partie spíše než cvičit vše křížem krážem. Břicho se vždy vyplatí, cviky na břicho prospívají i ke zdraví břišní dutiny, střev a vnitřních orgánů, proto pokud již nestihneme víc, vsaďme na břišní svaly," říká tato dokonale vypracovaná trenérka s více než desetiletými zkušenostmi ve vedení klientů, se kterou můžete cvičit i online

"Jedna stránka věci je optimalizace podkožního tuku a druhá část práce vytvarování klíčových ženských partií. Cvičební blok vám může zabrat pouze pět minut denně, ale každý den. Po 21 dnech můžeme pak reálně očekávat i viditelné výsledky samozřejmě v kombinaci s vhodnou stravou. "

Tyto cviky na břicho zvládnete i v obýváku

Malé výkyvy váhy jsou v pořádku

Tina Zlatoš Turnerová vždy apeluje na to, abychom měli celý rok snahu zdravě žít, abychom byli ve formě každý den, ne pouze účelově do plavek. To pro nás věru není dobrá zpráva, protože v létě by chtěl vypadat atraktivně v plavkách každý. No a co máme dělat, když jsme se vzpamatovali pozdě? "Výkyvy hmotnosti plus minus tři kilogramy v celoživotním měřítku jsou ještě v pořádku a nepředstavují pro tělo výraznou zátěž nebo zdravotní rizika. Nicméně rozdíl 5, 7, nebo 10 kilogramů už je příliš. Proto pokud jsme s sebou nespokojeni, rozhodnutí musí přijít bez ohledu na to, zda je právě plavková sezóna, nebo ne. Zdravý životní styl vždy nemusí znamenat, že máme velikost 36 nebo 38. Může to znamenat i to, že se cítíme spokojeně, a to je klíčové."

Hubnutí se podle ní ani nedá zevšeobecňovat, vždyť každý z nás je jedinečná individualita a vyžaduje zvláštní přístup. "Neměli bychom při práci na sobě zohlednit společenská kritéria nebo srovnávání se s druhými lidmi. Každý z nás je jiný, máme rozdílnou anatomii, stavbu těla a hlavně všechny funkce těla, vzhledem k tomu, jak se o sebe staráme a jakou máme genetiku. Tím pádem si můžeme nebo nemůžeme dovolit stejné věci v jídelníčku a v pohybu jako například někdo s kým se porovnáváme. Každý musí na vlastní kůži zjistit, co funguje a zabírá a co je v souladu se zdravím a na to je nejlepší poradit se odborníky, aby nedocházelo k fatálním chybám, nebo pokusům a omylům častokrát . To, kde jsme nyní, je výsledkem mnoha faktorů, není to o tom, co jsem snědla včera, nebo kde jsem byla na tréninku v pondělí," vysvětluje a nám je jasné, že na skvělé postavě do plavek musíme začít pracovat několik měsíců předem. Nyní sice cosi ještě zachráníme, ale dvacetikilovou nadváhu už 'neopravíme'.

K vytoužené postavě vám pomohou TOP domácí cviky pro postavu do plavek

Zdroj: vladozlatos.com

Vytisknout stránku
Sdílet článek