Zdravý životní styl Relax Legenda o vzniku svátku sv. Valentýna je plná zázraků

Všichni romantici a zamilované páry svátek svatého Valentýna prostě milují! Mohou si vyjadřovat vzájemnou náklonnost romantickými gesty, užívat si společné chvilky a oslavovat svou lásku. Ti ostatní se musí smířit s růžovými výklady v obchodech, všudypřítomnými srdíčky a beznadějně obsazenými restauracemi. Zamysleli jste se však nad tím, jaký je původ svátku Valentýna a jak získal na své popularitě? Čtěte s námi o této legendě až do konce. V závěru článku vám totižto odhalíme naše malé valentýnské inspirace plné těch nejlepších valentýnských dárků, po kterých vaše polovička tajně touží.

Tip: Připravte své polovičce fantastickou snídani pro sladké probuzení do dne zamilovaných.

Svatý Valentýn bojoval za lásku a manželství

Jedna z nejznámějších legend o svatém Valentýnovi tvrdí, že kněz jménem Valentýn, který žil za časů římského císaře Klaudia, byl 14. února popraven za to, že proti nařízení císaře oddával mladé vojáky za jejich vyvolené. Císař Klaudius zjistil, že mu mnohem lépe slouží svobodní vojáci, kterým nevadí odcházet do války, protože nemají ženy a děti, a tak svatby svých vojáků zakázal.  Kněz Valentýn tedy oddával tajně a když byla jeho zrada zjištěna, byl uvězněn do žaláře. Další legendy mluví o tom, že díky jeho schopnostem navrátil zrak dceři svého věznitele, Julii. V předvečer své popravy jí napsal své poslední psaní s podpisem „tvůj Valentýn“, který se dodnes používá jako zakončení mnoha valentýnských přání, zejména v anglosaské kultuře.

Valentýn ve světe trochu jinak

I když mnozí z nás tvrdí, že svatý Valentýn spjatý s romantikou k nám přišel jako komerční svátek ze Spojených států amerických, opak je pravdou. Původ jeho oslav lásky sahá do středověké Anglie, kdy se o něm ve své básni zmiňuje světoznámý autor Geoffrey Chaucer. Přesně tam se začal svatý Valentýn slavit zasíláním milostných psaníček, čokolád či květin. V Norfolku však podle místních zvyků chodí po domech Jack Valentýn, který nechává před dveřmi sladkosti a dárečky pro děti. V Slovinsku považují svatého Valentýna, nebo-li Zdravka, za posla jara, který na 14. února probouzí květiny a je patronem včelařů a poutníků.

Jak vymyslet dokonalý valentýnský dárek?

Vraťme se však zpátky domů, kde svátek svatého Valentýna oslavujeme jako svátek zamilovaných. A aby byl opravdu nezapomenutelný, připravili jsme si pro vás speciální typy na valentýnské dárky, které si vaši milovaní prostě zamilují. 

Valentýnský dárek pro partnera: snažte se být praktická

Je váš miláček praktik, který nechápe význam milostných vyznání nebo sladkých pohledů z obchodu? Vyrobte mu praktický dárek, který mu ukáže, jak moc vám na něm záleží a zároveň se mu bude perfektně hodit v koupelně. Řeč je o výrobě zamilovaného valentýnského mýdla.

Klikněte si na postup pro jeho výrobu a udělejte radost sobě i svým milovaným.

Nestíháte? Objednejte mu kosmetiku přes Tesco!

Valentýnský dárek pro partnerku: romantika na prvním místě 

Miluje vaše polovička klasické valentýnské rande u večeře při svíčkách, romantické květiny a něco sladkého k tomu? Nekažte ji svatého Valentýna zbytečnými změnami a dopřejte její srdíčku to, co si tolik přeje. Skvělou trojicí dárků z Tesca před ní zazáříte. Stavte na:

Dárek na Valentýna pro děti: hlavně ať je to sladké a barevné

Děti svátek svatého Valentýna milují také – protože dostanou malé dárečky z lásky a rodiče jim zopakují, jak je mají rádi. Připravte jim i letos sladké překvapení, které jim ukáže, že jsou největší láskou vašeho života.

Legenda o vzniku svátku sv. Valentýna je plná zázraků

Řekněte to třeba valentýnskými cupcaky s fondánovými srdíčky.

Přejeme vám hodně lásky a krásný srdíčkový den.

Zdroj: www.wikipedia.com, www.history.com

Vytisknout stránku
Sdílet článek