Děti Těhotenství Maminko, zazpívej mi!

Malí muzikanti
Protože jedním z nejlépe rozvinutých smyslů je před narozením sluch. Když mluvíte, zpíváte nebo posloucháte hudbu, formujete vývoj dítěte, připravujete jeho mozek a smysly na poznávání světa a sebevyjádření. Kontakt přes zvukové podněty přímo ovlivní, jak se naše dítě v budoucnu bude učit řeč, a dokonce i to, jak si bude osvojovat cizí jazyky. I když se nám možná podaří rozvinout jeho muzikální inteligenci a za deset let se jeho hudební debut dostane na pulty prodejen, nepředbíhejme událostem!

Hlas matky
Stačí čtyři měsíce v bříšku matky a drobeček začne reagovat na zvuky. Můžeme se s ním podělit o novou oblíbenou desku nebo společně relaxovat u klasické hudby. Samozřejmě nám nic nebrání mu zazpívat, nebo zapojit do duetu budoucího tatínka.

Zpíváme ukolébavky!
Je čas vzít do ruky zpěvník nebo se naučit krásné lidové ukolébavky. Pamatujte si, že děti reagují zcela jinak na hlas matky než na hlas cizích lidí. Využijte období těchto devíti měsíců co nejlépe. Neupírejte si chvíli odpočinku, a když nemůžete zpívat nebo poslouchat hudbu, k děťátku mluvte.

Tip: Na večerní spánek dítě připravujte zpíváním ukolébavky.

Vytisknout stránku
Sdílet článek