Děti Předškolák Máte doma fotbalový talent? Rozvíjejte jeho vášeň!

V takovém případě tu máme malého fandu do fotbalu! Nezbývá nám, než prckovu vášeň rozvíjet a dát mu vše potřebné, aby ji proměnil v něco většího.

Fotbalová škola

Ověřte si, jestli v okolí nemáte fotbalovou školu. Je to skvělé místo pro sportovní rozvoj vašeho dítěte. Pokud vás děsí její ceník, zkuste zjistit, jestli ve škole, kam vaše dítě dochází, není fotbalový oddíl. Bez ohledu na to, kam vaše dítě půjde, bude tam rozvíjet svou motoriku a možná se fotbalem nakazí ještě víc.

Účast na malých fotbalových turnajích navíc pomáhá formovat charakter dítěte. Naučí se zdravé rivalitě, vypořádat se s porážkou i užít si radost z výhry. Ne každý adept fotbalové školy se stane fotbalistou, ale čas v ní strávený nelze považovat za ztracený.

Tréninky jsou obvykle dvakrát týdně v odpoledních hodinách. Fotbalové školy se snaží zajistit, aby jejich aktivity nenarušovaly školní povinnosti dětí. Díky obrovské popularitě fotbalu nejspíše najdete tu správnou fotbalovou školu v blízkosti svého bydliště.

Fotbal jako způsob trávení času otce s dítětem

Prý stačí jeden míč a dvě branky. A dokonce i tehdy, kdy máme jeden míč a branky vůbec, můžete se báječně pobavit. Potřebovat budete kousek volného prostoru. Jestliže nemáte zahradu, vezměte dítě do blízkého parku. Nezapomeňte na míč! Dokonalá zábava pro všechny hráče je zaručena.

Nevinné kopání do míče s malým hráčem představuje nejen relaxační aktivitu na čerstvém vzduchu, ale také způsob, jak posilovat vztah s dítětem. Chcete-li si zábavu okořenit, vyberte si týmy, za které hrajete, a které fotbalisty představujete. Dítě bude takovou zábavu určitě milovat!

Domácí fandění

Sledování zápasů v televizi je povinný rituál každého fotbalového fanouška. Nadcházející mistrovství světa v Rusku je skvělou příležitostí zasednout společně s rodinou před televizními přijímači a fandit národnímu týmu. Připravte si trochu fotbalových zajímavostí, abyste dítě zaujali a ukázali mu, že si ceníte jeho vášně a sami že máte znalosti, které posílí vaši autoritu v jeho očích.

Samozřejmě se to neobejde bez občerstvení pro fandy. Určitě vyzkoušejte recept na Tomíkovy burgery pro skutečné fandy. (odkaz na recept na Tomíkovy burgery)

Rozvíjejte vášeň svého dítěte

V knihkupectvích najdete řadu knih pro děti, které malému fotbalistovi nabídnou rozsáhlé znalosti o tomto sportu. Mohou to být tituly o jednotlivých týmech nebo o kultovních hráčích. Obrovské popularitě se těší také počítačové hry, které umožňují řídit fotbalové mužstvo. Pamatujte však, že čas strávený virtuálním fotbalem je třeba rozumně vymezit. 

Upomínkové předměty spojené s vaším oblíbeným klubem nebo hráčem mohou osladit třeba návrat do školy. Penál nebo desky na sešity s Pavlem Nedvědem budou pro mladého fotbalistu opravdovou lahůdkou. Chvíle strávené s vámi se vyplatí v hodinách tělocviku i při povídání s vrstevníky. Fyzická zdatnost a znalosti jsou dobrým základem pro další rozvoj: vašeho společného vztahu, sebevědomí vašeho dítěte i … jeho budoucnosti.

Teď už jen držet našim malým sportovcům palce, aby se jejich sny staly skutečností!

Vytisknout stránku
Sdílet článek