Tipy a rady NEJ valentýnské dárečky jsou ty, které se dají sníst

Ruku na srdce: Hledání valentýnských dárečků bývá otrava, zejména pokud chcete potěšit něčím originálním a přitom ne příliš drahým. Možno vám přijde na rozum pozvat svou polovičku na večeři do restaurace. Zde však lehce narazíte na překážku, když místa v lepších restauracích budou dávno obsazené.

My máme pro vás tip, jak spojit překvapení a dobré jedlo do jednoho valentýnského dárečku. Bude vás to stát trochu času v kuchyni a neumyté nádobí po večeři, ale věřte nám, že to vyjde. Vždyť přece láska jde přes žaludek!

Předkrm

Ano, začneme předkrmem jako v klasické restauraci. Na vaší polovičce vám přece záleží a tato večeře je přece výjimečná – je to vaše valentýnská večeře.Grilované avokádo rozhodně nepatří ke všedním jídlům, ale zvládnou ho i začátečníci a v tom je jeho kouzlo. Místo grilu použijte pánev s mřížkou nebo obyčejnou teflonovou pánev a avokáda opékejte nasucho, nebo je na pár minut vložte do trouby.

Recept na grilované plněné avokádo

Pro zkušenější máme recept na špenátovou roládu s lososem

Podívejte se na více receptů na předkrmy. 

Polévka

Po malém předkrmu jsou chuťové buňky nabuzené na další přísun dobrot. Polévka je uspokojí a zároveň povzbudí žaludek na další chod. Slíbili jsme vám překvapení, a tak jemnou rajčatovou polévku ozvláštněte popcornem.

Recept na rajčatovou polévku

Chcete zazářit exotikou? V tom případě vsaďte na populární thajskou kokosovou polévku. Možno to tak nevypadá, ale její příprava je opravdu jednoduchá.

Recept na thajskou kokosovou polévku

Více receptů na polévky najdete na Hello Tesco

Hlavní jídlo

Na hlavní jídlo večera jsme si pro vás připravili více tipů, aby byly uspokojené chutě milovníků masa, vegetariánů či linii si strážících. Pokud se v kuchyni necítíte jako doma, stavte na vepřovou panenku. Je lahodná a na přípravu nenáročná.

Recept na vepřovou panenku ve smetanové omáčce


Máte zmapované burgrárny v širokém okolí, protože je jednoduše milujete? V tom případě bude pro vás tento burgr s netradiční kombinací chutí překvapivě slavnostní.
Recept na burgr s modrým sýrem a hruškou

Ještě pořád jsme se netrefili a radši byste něco lehčího? Při dělené stravě padnou vhod plněná kuřecí prsa. Video vám ukáže postup, který je celkem jednoduchý. Navíc na talíři vypadají opravdu neodolatelně!

Recept na kuřecí prsa plněné rajčaty, mozzarellou a bazalkou.

Komu maso příliš nevoní, tomu nos i jazyk polaskají lilkové kuličky v rajčatové omáčce.

Zdá se vám recept na lilkové kuličky příliš složitý nebo časově náročný? V tom případě je tu ještě tip na středomořské rizoto. Oba recepty jsou vhodné pro vegetariány a rizoto také pro vegany.

Recept na zeleninové rizoto bez masa

Inspirujte se i dalšími recepty na hlavní jídla

Saláty

Všechny jídla vypadají lákavě, ale vy ještě pořád váháte. Co když už nezůstane místo na dezert? Co když to bude příliš těžké? Co když se to odrazí na zvětšeném bříšku? Zachrání vás saláty! Salát se steakem osloví muže.

Recept na zeleninový salát se steakem

Prosciutto, salát a nektarinky je to pravé i když si právě hlídáte linii.

Recept na salát s prosciuttem a nektarinkami

Saláty nemusí být nastudeno. Zimomřivých potěší teplý zeleninový salát z hokkaida, červené řepy, růžičkové kapusty a další zeleniny se sýrem.

Recept na teplý zeleninový salát

Propadli jste originálním chutím zeleniny a frčíte na RAW stravě? Vaši domácí valentýnskou večeru zachrání RAW cuketové nudle.

Recept na RAW cuketové nudle s avokádovou omáčkou

Více receptů na saláty

Dezerty

Přejedli jsme se až k receptům na dezerty a zákusky. Sklenička s lehoučkou čokoládovou pěnou potřebuje dostatek času na zchladnutí. Připravte ji jako první a než dovaříte a sníte celé menu, bude akorát.

Recept na pěnu z bílé čokolády s mandarínkami

Obálky s ovocnou náplní sice listové tajemství prozradí ihned, ale vždyť o to na Valentýna jde. Potěší také na MDŽ, ke Dni matek nebo jen tak jako snídaně do postele.

Recept na sladké obálky s ovocnou náplní


Churros (čuros) z odpalovaného a vysmaženého těsta mají tu výhodu, že z nich uděláte libovolné tvary. My jsme se rozhodli pro jednoduché špejle. Troufnete si na srdíčko?

Recept na churros

Extra tip na valentýnský dáreček

Maličké cheesecaky v zavařeninových skleničkách jsou jedlý dáreček na Valentýna, který můžete věnovat komukoliv... Náš tip na tajného Valentýna!

Recept na mini cheesecaky v zavařovacích skleničkách

Ověřené recepty na zákusky a koláče najdete na Hello Tesco

Zkuste i naše menu s přírodními afrodiziaky

NEJ valentýnské dárečky jsou ty, které se dají sníst

Objednejte si suroviny přes TESCO a ušetříte čas na přípravu dokonalé valentýnské večere.

Vytisknout stránku
Sdílet článek