Ostatní Objevte kouzlo obalů od vajec: Ozdobí váš dům i zahradu

Kartónové obaly na vejce mají pro většinu z nás pouze jediný smysl: zabezpečit spolehlivý přenos vajíček z bodu A do bodu B. Pokud však vaše rodina vejce miluje a kupujete je ve velkém (obzvláště pak na Velikonoce), asi začnete dříve nebo později uvažovat nad tím, jak tyto obaly znovu využít. Není to tak náročné. Chytré obaly totiž nabízí množství okouzlujících možností, jak je využít pro praktickou, ale také estetickou stránku vaší domácnosti. Nemluvě o tom, že děti tvoření z kartónů na vejce jednoduše zbožňují! 

Do kartonů od vajec si vysaďte rostlinky

Ideálním způsobem, jak si zasadit nové rostlinky, je nechat je vyklíčit přímo v oddělených přihrádkách obalů na vejce. Je to velmi jednoduché. Kartón přepůlíte na dvě části a každý dílek naplníte zeminou. Vyhloubíte do nich malé dírky a do každé umístíte jedno semínko. Zasypete zeminou a pokropíte čistou vodou. Tyto obaly pak nechte vevnitř na světlém a teplém místě. Po vyklíčení sazeniček je můžete rozdělit na samostatné části a přímo v kartónu zasadit do země. Kartóny jsou plně rozložitelné, takže rostlinám nic nehrozí. Dbejte pouze na to, aby byla rostlina i kartón při sazení do země vždy vlhké.

Důležitý tip: Obaly na vejce nevyhazujte do kontejneru na papír. Jsou vyrobeny již z recyklovaného papíru, a tak patří do bioodpadu nebo směsného odpadu.


Spolehlivý organizér pro celou rodinu

Každý z nás vlastní několik zásuvek či poliček, kde vládne neuspořádaný chaos. Vaše děti možná nemají vždy uklizeno ve svých školních potřebách, drahá polovička neustále hledá zatoulané šroubky či nářadí a vám se občas zaplete bižuterie do jedné velké koule. A to ani nemluvíme o lacích na nehty nebo šitíčku, které se pořád někam ztrácí. Každému členovi rodiny se tak hodí šikovný organizér na maličkosti, se kterým se ani ty nejmenší předměty už nikam nezatoulají a vždy budou mít své vlastní teplé místečko.  

Nechte se inspirovat i dalšími tipy na využití kartónových obalů od vajec:

  • Věnujte je přátelům, kteří chovají slepice na zahrádce. Určitě to ocení.
  • Ručně je ozdobte a použijte obaly na dárečky a převažte dekorační mašlí.
  • Vyrobte si originální krmítko pro ptáky, které zavěsíte pomocí provázku do jejich klece a naplníte krmivem.
  • Děti si v obalech můžou míchat barvy a používat je místo plastové nebo dřevěné palety.
  • V můžete také skladovat křehké vánoční ozdoby.
  • Co tak kartóny na vejce použít jako ozdobný talíř na podávání mini muffinů nebo jiných dezertů? Výhodou je, že po použití je už nemusíte ani umývat.
  • Kartónové obaly od vajec se vám budou hodit i při zakládání ohně na různých kempovacích výletech.
  • Máte chuť být opravdu kreativní? Vyrobte si s dětmi kartónová zvířátka pouze s použitím barev a lepidla.

Máte chuť dekorovat a vytvářet další jarní ozdoby? Nechte se inspirovat našim dekoračním FOTOspeciálem!

Objevte kouzlo obalů od vajec: Ozdobí váš dům i zahradu

Zdroje: www.pbs.org, www.theprairiehomestead.com, www.bydlimekvalitne.cz

Vytisknout stránku
Sdílet článek