Zdravý životní styl Moderní a fit strava Potraviny pro lepší trávení: jaké to jsou?

Ryby

Z masa jsme vybrali právě ryby. Nahraďte červené maso a dejte si raději rybu. Je to lepší varianta pro vaše střeva. Ryby jsou bohatým zdrojem vlákniny, která je pro dobré trávení velmi důležitá. Mohou nabídnout také vysoký obsah zinku nebo selenu. 

Jablka

Proč právě jablka? Je to díky obsahu pektinu, kterého má jablko nejvíce. Pektin je rozpustná vláknina, která podporuje střevní peristaltiku. Pomáhá tak s lepším trávením. Je však potřeba jíst čerstvá jablka.

Švestky

Není nic lepšího na pročištění střev než jsou švestky. Je to dáno velkým obsahem vlákniny. Také vás zasytí, proto je doporučujeme zařadit do stálého jídelníčku při dietě. Vhodné jsou hlavně sušené švestky.

Fíky

Stejně jako švestky i fíky jsou lepší sušené. Doporučujeme uložit fíky do vody a nechat je tam přes noc odmočit. Odmočené fíky jsou skvělým lékem na zácpu. Střevům pomáhají ještě více. Zlepšují trávení i peristaltiku střev. 

Mrkev

Mrkev nepomáhá jen zlepšovat kvalitu zraku. Je skvělá pro vaše střeva, protože má mnoho vlákniny a antioxidantů. Dejte si mrkev s jablkem, je to ta nejlepší kombinace pro lepší trávení.

Vytisknout stránku
Sdílet článek