Děti Předškolák Před nástrahami léta ochrání děti hygiena a repelent

Dlouhé slunečné a teplé dny lákají do přírody, k vodě, na opékání, k procházkám, zároveň jsou však plné hrozících zdravotních nepříjemností. Dodržováním jednoduchých pravidel se jim snadno vyhnete a léto prožijete bez újmy.

Ochraňujte děti před sluncem
Děti by na slunce neměly vycházet bez pokrývky hlavy a slunečních brýlí. Samozřejmostí je opalovací krém s SPF alespoň 30. Ten nanášejte na pokožku půl hodiny před odchodem ven a po dvou hodinách ho aplikujte znovu. Mezi 10. až 15. hodinou by měly zůstat ve stínu děti i dospělí.

Předcházejte vyčerpání z tepla

Horko může dítě vyčerpat, i když bude celý den ve stínu. Příznaky vyčerpání z horka jsou podobné jako při úpalu:
- únava,
- žízeň,
- nevolnost a zvracení,
- svalové křeče,
- bolest hlavy,
- zvýšená teplota.
Aby k tomu nedošlo, dbejte na pitný režim dítěte a ochlazujte ho ventilátorem nebo stříkáním vody z láhve či hadice. Dětem v kočárku nikdy nezakrývejte boudičku plenou.

Dítě ve vodě nespouštějte z očí

Stačí jenom okamžik a váš poklad zmizí pod vodou. I když si dítě hraje v mělkém bazénu, mělo by mít plovací vestu nebo rukávky. Neustále ho sledujte, a pokud potřebujete odvrátit pozornost, držte dítě za ruku nebo s ním vyjděte z bazénu ven. Po koupání vždy dětem vyčistěte uši, abyste snížili riziko zánětu středního ucha.
Přečtěte si více o zásadách koupání s dětmi venku.

Snižte riziko píchnutí hmyzem

Květinové vzory dětských šatů přitahují včely a vosy, stejně jako sklenice s nápoji a zbytky jídla na stole. Pokud hmyz přistane na vašem drobečkovi, jednoduše ho sfoukněte, ať letí jinam. Má už vaše dítě štípanec? Zjistěte, co ho štíplo!

Před nástrahami léta ochrání děti hygiena a repelent

Proti komárům a klíšťatům si vyrobte domácí repelent podle našeho fotopostupu.


Po pískovišti si umyjte ruce

Mytí rukou po návratu z venku musí být stejnou samozřejmostí jako mytí rukou po použití toalety. V pískovišti se mohou skrývat bakterie způsobující například toxoplazmózu nebo salmonelózu.
Náš tip: Pro rychlou hygienu jsou tu Fred & Flo vlhčené ubrousky. Použijte neparfémované, ty nebudou přitahovat hmyz.

Vyhněte se otravě jídlem

Otrava jídlem je v létě častou komplikací. Projeví se křečemi v břiše, průjmem, zvracením, teplotou. Těžší případy vyžadují hospitalizaci. Proto si vždy před jídlem umyjte ruce. Syrové maso oddělte v chladničce od uvařených potravin, ovoce a zeleninu pořádně myjte. Vyhýbejte se konzumaci syrových vajec, majonézy, nepropečeného masa. Uvařené jídlo zchlaďte a dejte do lednice co nejdříve po dovaření. Kupujte jen čerstvé potraviny nebo si je nechte dovézt přímo domů. Kupujte jen čerstvé potraviny nebo si je nechte dovézt přímo domů pomocí Tesco Online nákupů.

Zdroj: Parents.com

Vytisknout stránku
Sdílet článek