Zdravý životní styl Relax Připravte se na Vánoce: Tipy na adventní výzdobu a dekorace

Určitě mezi nimi najdete svého favorita, ať už se počítáte mezi nadšence, kteří o výzdobě bytu přemýšlí už od léta, nebo naopak vše řešíte na poslední chvíli. Vykouzlete si s námi doma pravou vánoční atmosféru.

I malý plamínek zahřeje

Měkké světlo plamínků svíček vás naladí na tu správnou vánoční notu. Těšíte se, až je budete na adventním věnci rozsvěcovat každou neděli? Zkraťte si čekání, vyrobte si malý voňavý svícínek a přivolejte advent do celého domova. K takové výzdobě přitom nebudete potřebovat žádné zvláštní materiály. Vše, co potřebujete, už máte doma.

Stačí ovoce, skořice, větvičky anebo třeba zavařovací sklenice. Pokud vám od podzimu zbyla spousta jablek, můžete si během pár minut vyrobit přírodní svícen. Na horní straně jablíčka vyřízněte kulatý otvor velikosti čajové svíčky, vložte do něj svíčku a máte hotovo. Stejně dobře to jde i s pomerančem. A roztomile baňaté vánoční svícny jsou na světě. 

Vyrobte si originální adventní svícen

Milujete práci se dřevem? Pokud patříte mezi kutily, vyzkoušejte podobnou techniku – místo jablka ale použijte polínko. Pomocí dlátka do něj vyřízněte prohlubeň velkou tak akorát pro čajovou svíčku. Potom už stačí jen ovázat polínko červenou mašlí a stylový přírodní svícen je hotový!

Existuje ale i jednodušší varianta. Pořiďte si svíčku válcovitého tvaru a nasbírejte kolem domu pár suchých větviček. Podle výšky svíčky nalámejte větvičky a ozdobnou mašličkou je kolem dokola svíčky uvažte. Stejně dobře vám poslouží také kůra skořice. Uvidíte, jak toto koření krásně provoní váš byt.


Adventní dekorace za pár korun

Oblékněte staré zavařovačky do nového kabátu a použijte je jako adventní výzdobu! Polovinu sklenice vyplňte solí, zasaďte do ní svíčku, hrdlo ovažte provázkem nebo stuhou, doplňte třeba větvičkou a máte svícen, který se báječně hodí do předsíně nebo do koupelny. Vždy ovšem myslete na bezpečnost. Dejte pozor na předměty, které by mohly začít hořet, a nevkládejte je přímo do sklenice.


Objevte inspiraci v přírodě

Obyčejná procházka lesem vám dodá pořádnou dávku inspirace. Zkuste se při toulkách přírodou chvíli dívat na svět dětskýma očima. Vše, co leží kolem, se může stát předmětem vaší tvorby. Kůru, větvičky a především šišky jednoduše zakomponujete do adventní dekorace. A vyhrát si můžete i s barvami. Natřete šišky na bílo, vyvoláte tak pocit zasněžených Vánoc. Zelenou barvou zase vytvoříte ze šišky miniaturu vánočního stromečku, zlatou nebo červenou ji proměníte v jednoduchou ozdobu.

Pokud ještě není celé okolí zapadané sněhem, poslouží vám jako skvělá dekorace také mech. Očistěte jej od hlíny a odneste si domů měkkou podestýlku pro vaše adventní svíčky. Do mechu můžete naaranžovat vánoční kouličky, ořechy, ovoce i barevné šišky.


Připravte se na Vánoce: Tipy na adventní výzdobu a dekorace

Vyzdobte svůj byt v pěti minutách

Pokud patříte k té polovině lidstva, která dává přednost časově úsporným řešením, stačí si vybrat pár jednoduchých prvků a šikovně je doma rozmístit. Do vázy dejte jehličí, vyskládejte na mísu ovoce, zapalte vonnou svíčku a uvidíte, že advent postupně ovládne i váš domov. Nezapomeňte také na vánoční světýlka! Zkuste je místo za oknem rozvěsit v interiéru a těšte se z jiskřiček, které se mihotají po stěnách. Při takovém pohledu roztaje každý.

Vylaďte barevnou kombinaci

Jste-li z řad vánočních nadšenců, neomezujte svou fantazii! Proměňte domov v místo plné veselí, rozvěste kouličky a řetězy, uděláte tak radost všem návštěvám. Abyste předešli vizuálnímu šílenství, ze kterého budou oči přecházet, zvolte si na začátku barevnou kombinaci a držte se jí při výzdobě celého bytu.

Už víte, kterou dekorací rozzáříte svůj domov?

Vytisknout stránku
Sdílet článek