Děti Novorozenec Prozradíme vám zásady, jak oblékat miminko na podzim

Na podzim jsou sluneční paprsky skoupé na teplo a proto je špatně oblečené miminko náchylné k nachlazení. Ale když se den vydaří a venku je teplo jako na jaře, z kočárku se bude ozývat pláč upoceného děťátka, které jinak neumí říct, že mu je příliš teplo. Čerstvý vzduch, i ten chladnější, dělá miminku dobře. Nejenže lépe spí a má dobrou náladu, ale procházkami se posiluje jeho imunita. Proto choďte na procházky s miminkem každý den, dokud není příliš větrno.

Jak obléknout miminko na podzim a do chladnějšího počasí? Postupujte podle našeho návodu a vaše děťátko i vy budete na procházce spokojeni.

Vrstvení je základ

Vy už jistě víte, že když jdete ven, je lepší dát si dvě tenké vrstvy než jednu tlustou. A tak je to i u miminek. Několik vrstev vám umožní včas zareagovat a miminku jednu či dvě svléknout a později obléci podle toho, jak se teplota venku změní. Tak dítko nebude ani přehřáté, ani mu nebude chladno.

Miminku oblékejte o jednu vrstvu více, než máte vy

1. První vrstvu tvoří body s dlouhým rukávem a dupačky nebo punčošky

2. Druhá vrstva jsou kalhoty a mikina nebo svetr

3. Třetí vrstva je bunda, kabát, overal.

Prozradíme vám zásady, jak oblékat miminko na podzim

Kupte miminku správnou velikost oblečení 

Hlava a nohy v teple

Ať už je venku na podzim jakkoliv teplo, miminko musí mít na hlavě vždy čepici. Přes hlavu uniká až 70 % tepla, proto může být sebevíc navlečené a bude mu chladno. Čepice také chrání ouška, zejména před větrem. Podle teploty zvolte tenčí nebo tlustší čepičku.

Když miminko sedí nebo chodí, obujte mu boty. I když zrovna nebude chodit po zemi, ochrání nohy před chladem.

Do kočárku deka nebo peřinka

Miminko se v kočárku hýbe jen málo, proto musí být dobře zakryté. Jednu deku mu dejte dospod, pod záda, druhou dekou nebo peřinkou ho přikryjte. Teplo uvnitř kočárku při větru a sychravém počasí udrží vrchní kryt.

Stejné zásady platí i v autosedačce

Do nosiče overal i rukavičky

Pokud nosíte děťátko v nosiči, myslete na to, že před počasím je méně chráněno než dítě v kočárku. Děťátku v nosiči proto vždy chraňte nohy, ať už ponožkami a botičkami nebo hrubými návleky a v sychravém počasí mu navlečte i rukavičky.

Je mu teplo, nebo zima?

Miminko vám neřekne, zda mu je zima nebo teplo. Možná bude neklidné a bude plakat, ale může také spát a být přitom zpocené. Zda má vaše děťátko ve vrstvách oblečení pohodlí, zjistíte dotykem. Zpocená hlavička, zátylek nebo zádíčka hovoří jasně – oblékli jste ho příliš. Studený krk, hrudník či zátylek zas volají po dalším oblečení.

Oblékněte i pokožku miminka

Jemná pokožka miminka je také vystavena povětrnostním vlivům. Nakrémujte ji před každou procházkou venku speciálním dětským krémem, který pokožku ochrání před slunečními paprsky i chladem.

S péčí o miminko vám pomůže i Hello Tesco

Zdroj: najmama.sk, motherandbaby.co.uk, reddit.com

Vytisknout stránku
Sdílet článek