Zdravý životní styl Relax Sedm důvodů, proč je skvělé stát se mámou ve 40

Přestože by mnoho z nás chtělo mít dítě mezi dvacátým a třicátým rokem života, ne vždy to tak vyjde a někdy je to vážně skvělá věc. Podle národního statistického úřadu má v posledních letech čím dál více žen dítě později v životě. Pokud jste jednou z nich, v některých těchto příkladech se určitě poznáte.

1. Cítíte se připravená, opravdu připravená

Měla jste čas si ze svého seznamu životních cílů odškrtnout spoustu věcí – od divokých večírků až po cestování po světě. Pravděpodobně jste navštívila spoustu míst, máte z nich suvenýry a teď jste připravená se usadit a mít dítě. Batoh ale zatím nevyhazujte.

2. Tykáte si se svým bankéřem

Pokud máte to štěstí, že už delší dobu pracujete, stát se matkou později má své finanční výhody. Pravděpodobně vás za dlouholetou službu ještě žádnými hodinkami neocenili, ale pokud vám první výplata přišla někdy ve 20 letech, je pravděpodobnější, že jste si (s trochou štěstí) koupila bydlení a přemýšlela jste nad věcmi, jako jsou úspory, důchod nebo životní pojištění. 

Pravděpodobně jste také v bodě své kariéry, kdy je mateřská dovolená zvládnutelná. Mateřská dovolená může být obtížná v jakémkoli věku, ale když nadřízenému připomenete své zkušenosti, mohlo by vám to pomoct si vyjednat pružnou pracovní dobu.

3. Měla jste čas si to vyzkoušet

Ať už z řad sourozenců, kamarádů nebo kolegů, pravděpodobně znáte alespoň jednu osobu, která už dítě měla, a máte díky tomu bezprostřední zkušenost s výměnou plenek, chováním a rozesmáváním malého dítěte. Přestože to nikdy není to samé jako vlastní dítě, budete klidnější, pokud alespoň víte, jak novorozeně držet a neublížit mu.

Navíc možná dostanete nějaké dětské oblečení a potřeby, které vaši přátelé a rodina už nepotřebují, a s oblečením vám také předají spoustu tipů a rad.

4. Nebudete potřebovat drahé členství v posilovně

Z nekonečných procházek po parku, snahy dítě uspat a běhání za aktivním batoletem budete mít pravděpodobně dostatek pohybu, takže už nebudete potřebovat chodit do posilovny a nebudete tedy muset platit za drahou permanentku. Je to příležitost přehodnotit všechny své výdaje, které jste byla zvyklá platit.

5. Budete se cítit sebevědomě

Díky většímu množství životních zkušeností se snad budete cítit sebevědomě a nebudete se starat o to, co si myslí ostatní. Uklidňování vzteklého batolete v přeplněném nákupním centru je nic oproti několika rokům jednání s cholerickým šéfem.

6. Konečně jste našli toho pravého

Ať už je to nový partner nebo někdo s kým jste delší dobu, pravděpodobně už za sebou máte řadu vztahů, takže byste měla být schopná poznat partnera, který při vás bude stát v dobrém i ve zlém. A pokud jste na to sama, znáte sebe i své potřeby lépe než kdokoliv jiný.

7. Víte, na koho se můžete spolehnout

Měla jste to štěstí si najít skupinu přátel, kteří při vás budou stát, když je budete potřebovat. Od uvaření šálku čaje, když jste unavená, až po zvednutí telefonu, když si potřebujete promluvit, konečně vašim kamarádům nastal čas vám oplatit pomoc v těžkých chvílích. Tak hurá do toho.

Publikováno: Před více než 1 rokem
Vytisknout stránku
Sdílet článek