Tipy a rady Tipy pro dokonalé letní grilování

Od jara až do podzimu – kromě návštěv letních zahrádek restaurací – je nejčastější formou setkání s přáteli grilování. Nabízíme vám několik tipů a pokud se některými z nich budete řídit, vaši přátelé budou na tento večer ještě příští rok vzpomínat jako na tu nejlepší zábavu.

1. Samoobsluha

Připravte pokrmy i nápoje tak, aby se každý mohl sám pohodlně obsloužit. K jednotlivým pokrmům a nápojům položte kartičky, pokud víte, že mezi Vašimi přáteli bude někdo, kdo trpí případně alergií nebo intolerancí na potraviny a usnadněte jim občerstvení informacemi, zda mohou daný pokrm konzumovat. 

Znáte rozdíl mezi potravinovou intolerancí a alergií na určitou potravinu?

2. Osvětlení, dekorace

Atmosféru večera umocníte loučemi (s olejem proti komárům), barevnými svítidly, kyticemi uvázanými z čerstvě natrhaných bylinek nebo levandule. Pokud Vám záleží i na životním prostředí, místo nafukovacích balónků použijte lampiony a místo plastových talířků, kelímků a příborů dejte přednost těm papírovým. 

3. Pokrmy

K různým druhům grilovaného masa, sýrů a klobásám můžete připravit domácí BBQ omáčky, čerstvé saláty ze sezónní zeleniny nebo studený těstovinový salát. Určitě si každý zamiluje studené rizoto se zeleným bazalkovým pestem a parmezánem, které můžete připravit již dva dny předem.

Zkuste domácí pivní BBQ omáčku.

4. Nápoje

Připravte na večírek výběr alkoholických i nealkoholických nápojů, studené pivo, lehká bílá nebo růžová vína, domácí citronovou limonádu s mátou a bezinkovým sirupem. A nezapomeňte na nádobu s kostkami ledu, aby si každý mohl podle chuti zchladit svůj nápoj.

Inspirujte se recepty na domácí alkoholické i nealkoholické nápoje.

5. Dezert

Grilované banány s ořechy, čokoládou a marshmallows jsou božský dezert! A hostům vyznávajícím zdravý životní styl připravte ovocný salát s bílým jogurtem a mandlemi.

zdroj: kaldeneker.hu

Vytisknout stránku
Sdílet článek