Ostatní #TrashTag: Mladí čistí svět díky výzvě sociálních sítí

I když si na sociální média mnozí stěžují, jejich síla přece jen dokáže pomáhat světu. Důkazem toho je výzva zvaná #TrashTag. Tato výzva je celosvětově zaměřena na mladé lidi, kteří se na sociálních médiích vyzývají k tomu, aby vyčistili od odpadů znečištěnou oblast a udělali přitom dvě fotografie – předtím a potom. Takové příspěvky pak sdílí na Facebooku, Instagramu nebo Twitteru a dělají svět nejenom čistějším, ale také o něco hezčím místem pro život.

Tvořte méně odpadu a začněte přímo v obchodě. Připravili jsme si pro vás seznam ZeroWaste obchodů pro Českou republiku.

Výzva, která má smysl

Na rozdíl od ostatních výzev, které se zaměřují spíše na povrchní záležitosti, pomáhá #TrashTag mladým lidem cítit se dobře díky tomu, že udělají něco pro životní prostředí a také ostatní lidi, kteří v něm žijí. Tisícovky mladých tak vycházejí ven, hledají znečištěná místa a svou prací se starají o zachování Země pro budoucí generace. Jak se staráte o odpad vy?

Zjistěte, zda ho třídíte správně.

Jedna výzva dokáže změnit hodně

Výzvu poprvé spustila v roce 2015 americká firma pro outdoorové potřeby UCO Gear, avšak nebyla tak horlivě přijata veřejností. Znovu ji probudil k životu mladý aktivista Byron Román, a to virální fotografií, kterou zveřejnil na Facebooku. Na této fotografii nejdříve sedí v hromadě odpadků a poté hrdě stojí za devíti velkými pytli se smetím. Ve své jasné zprávě říká: „Zde je nová výzva pro všechny unuděné mladé lidi. Pořiďte fotografii oblasti, která potřebuje čištění nebo údržbu, pak vyfoťte to, co jste pro tuto změnu udělali, a fotky zveřejněte.“ Mladí po celém světě se výzvy okamžitě chytli a internet začaly zaplavovat fotografie nejrůznějších míst na Zemi, která byla vyčištěna. Ve svých příspěvcích popisují lidé nejenom polohu místa, kde odpady vysbírali, ale také své dobré pocity z tohoto počinu.

I vy se občas přistihnete, jak plýtváte jídlem? Je čas to změnit!

#TrashTag: Mladí čistí svět díky výzvě sociálních sítí

Každý z nás vidí ve svém okolí, v parcích, při cestě nebo na zelených prostranstvích denně množství odpadků. A tak se beze všeho může každý také zapojit do této zajímavé výzvy. Všichni bychom tedy měli přispět k udržení čistoty svého okolí a výzvu #TrashTag co nejlépe využít.

Zdroj: www.forbes.com, www.aleteia.com, www.facebook.com

Vytisknout stránku
Sdílet článek