Děti Předškolák Vytvořte svému dítěti pokojíček snů

Bez ohledu na odpověď na tyto otázky je to pro vás určitě stále magické místo, k němuž se váže hromada pěkných vzpomínek. Chcete, aby si váš předškolák také zamiloval svůj pokojíček? Udělejte malou rekonstrukci a mějte na paměti několik našich tipů!

Rozvážné využití prostoru

Ne vždy disponujeme takovou výměrou, jakou bychom si přáli. V případě dětského pokoje je třeba pamatovat na herní prostor, aby se dítě necítilo utlačované nevhodně rozmístěným nábytkem.

Moderní nábytek kombinuje kompaktní velikost a funkčnost. Stojí za to prozkoumat nabídku známých značek, které mají v katalogu kolekce určené do menších bytů a pokojů.

Vyžadují některé kusy nábytku zvláštní pozornost? Samozřejmě. Nezapomeňte na skříň nebo bednu, která dítěti umožní udržovat v pokoji pořádek, protože hračky, kterých je mnoho a jsou různě velké, je třeba uspořádat. Dalším povinným bodem je stůl a pohodlná židle, aby měl potomek místo k učení nebo k nanášení výtvorů své fantazie na papír.

S ohledem na oči dítěte také dbejte na vhodné osvětlení. Bude se hodit zejména za podzimních a zimních odpolední, kdy přirozené světlo za okny relativně brzy chybí.

Skutečné útočiště

Dovolte, aby útočiště vašeho dítěte odpovídalo jeho zájmům. Díky tomu se tam bude cítit lépe a ochotněji tam bude trávit čas. Jak na to? Zkrátka popusťte uzdu své fantazii! Je váš syn fanouškem motorů? Koberec s namalovanými ulicemi ho nikdy neznudí a postel ve tvaru auta bude skutečným hitem. Miluje vaše dcerka zvířátka? Připravte nástěnné dekorace, které jí zároveň umožní rozvíjet znalosti o druzích zvířat nebo např. o plemenech psů.

Pokoj s nápadem

Pamatujte! Vlastní pokojíček je pro vaše dítě prostorem, který je může podpořit v rozvoji. Snažte se ho rozvrhnout tak, aby podporoval konkrétní činnosti. Dítě ochotněji sáhne po knize, pokud mu knížky budou snadno dostupné. Podobné je to s hračkami. Ty, které jsou po ruce, budou používány častěji. A navíc, kdo odolá pokušení malovat, když má před sebou dobře vybavený koutek pro umělce?

Skutečně dětský pokoj

Zapojte své dítě do procesu navrhování/aranžování pokoje. Bude to pro něj ohromná zábava a ještě mu dá pocit vlastního přispění k výslednému vzhledu místnosti. Navíc je to skvělá zábava pro celý „projektový tým“.

Pamatujte, že byste své nápady neměli prosazovat za každou cenu. Na internetu můžeme najít hodně zdrojů inspirace, které však jsou „dětskými pokoji pro rodiče“, namísto pro děti. Vezměte do ruky tužku a pusťte se do navrhování!

Vytisknout stránku
Sdílet článek