Tipy a rady Zábava i bez alkoholu: 27 receptů na nealko koktejly

Koktejly bez alkoholu vypadají v pohárech stejně dobře, jako jejich alkoholičtí příbuzní. Na rozdíl od nich je můžete kombinovat, míchat a vypít jich litry a druhý den vám nebude špatně ani náhodou. A určitě s nimi potěšíte i děti, které se budou cítit výjimečně a dospělácky.

Cinderella koktejl

Možná ho pila i Popelka, když se chystala na svůj velký bál.

Do šejkru nalijte po 4 cl citronové šťávy, pomerančového džusu a ananasového džusu, přidejte kostky ledu a po důkladném promíchání bez ledu nalijte do sklenice. Dolijte 8 cl sody a vršek zastříkněte grenadinou. Ozdobte plátkem pomeranče nebo ananasu.

Mango delight

V mixéru smíchejte 1 mango, 3 velké jahody a 3 cl limetkové šťávy spolu s ledem. Podávejte ve sklenicích na martini – ve tvaru V na stopce.

Atomic Cat

Do vysoké sklenice s ledem nalijte 8 cl pomerančového džusu a 8 cl tonicu. Ozdobte plátkem pomeranče a koktejlovou třešní.

Osvěžující okurková limonáda

Sea Breeze

Osvěžující koktejl ze stejných dílů brusinkového a grapefruitového džusu, nalitých ve vysoké sklenici s ledem.

Batman

Otázka, co budou pít chlapci, je vyřešena.

Šejkr naplňte do poloviny ledem, přilijte 8 cl brusinkového džusu, 4 cl ananasového džusu a stejně tolik sody, 1 cl citronové šťávy a důkladně protřepejte. Přes sítko přeceďte do vysoké sklenice s ledem.

Tarzan

Sytější koktejl nejen pro milovníky divočiny.

V mixéru rozmixujte led na tříšť. Pak přilijte 6 cl ananasového a pomerančového džusu, 4 cl bílého nebo ovocného jogurtu, 1 cl citronové šťávy a grenadiny a 1 lžičku medu. Krátce rozmixujte a podávejte ve vysokém poháru.


Energy drink Superman

Tina koktejl

Hladká smetanová chuť potěší mlsné jazýčky.

V šejkru s ledem protřepejte 4 cl smetany ke šlehání a po dva cl pomerančového džusu a malinového sirupu.

Queen of Strawberries

Pro všechny královny večera namixujte 6 cl rozmačkaných jahod (mohou být i mražené), 6 cl ananasového džusu, 2 cl kokosového mléka a 2 cl smetany na šlehání. Přelijte do vysoké sklenice a ozdobte jahodou.

Dolce & Gabbana koktejl

Fashion nápoj téměř bez kalorií.

Pohár s plochým dnem naplňte do poloviny ledem. Na něj nalijte 20 cl Coca-Coly Light a 1 cl grenadiny. Ozdobte plátkem citronu a koktejlovou třešní.

Chiquita koktejl

V šejkru s ledem protřepejte po 4 cl pomerančového a banánového džusu, smetany ke šlehání a 2 cl grenadiny. Přelijte přes sítko do poháru. Pro méně sladkou verzi vynechte grenadinu.

Svařený jablečný mošt se špetkou zázvoru

Mickey Mouse

Kdyby bylo někomu na večírku horko, zchladí ho Mickey Mouse koktejl.

Do vysoké sklenice nalijte deci chlazené coly, do ní vložte kopeček vanilkové zmrzliny, přidejte vyšlehanou šlehačku, ozdobte strouhanou čokoládou  a dvěma koktejlovými třešněmi.

Virgin Margarita

Hotová je za dvě minuty.

Do sklenice nalijte po 60 ml limetkové šťávy a pomerančového džusu, 30 ml citronové šťávy  a zalijte 90 ml sody. Pokud se vám bude zdát drink příliš kyselý, doslaďte ho trochou třtinového cukru. Pohár můžete předem ozdobit cukrovým okrajem - namočte okraj sklenice do vody a pak do krystalového cukru, který se na něj nalepí. Dozdobte kolečkem citronu nebo limetky.


Ledový čaj s pomerančem a jablkem

Virgin Mojito

Další klasika, oblíbená v alko i nealko verzi.

Na nealkoholického Mojita potřebujete 7 cl sody, 7 cl Sprite polovinu limetky, 2 lžičky třtinového cukru a mátové lístky. Limetku nakrájejte, dejte do sklenice s cukrem a podrťte spolu s mátou. Dolejte sodu, Sprite a ozdobte limetkou.


Nealkoholické ananasové mojito

Martinique

V šejkru protřepejte 2 cl kokosového mléka a malinového sirupu, 8 cl ananasového džusu, 1 cl citronové šťávy 4 cl smetany. Nalijte do vysoké sklenice, do poloviny naplněné ledem. Ozdobte malinou, ananasem a posypte trochou strouhaného kokosu.

Relax koktejl

Na tento pohodový koktejl potřebujete 150 ml pomerančového džusu, 60 ml limetkové šťávy 300 ml Sprite a 2 limetky.

Limetky dobře omyjte. Do sklenice nastrouhejte jejich kůru a nalijte šťávu z nich, zalijte lžící vody a dejte na dvě hodiny do chladničky. Mezitím si v chladničce nechte namrazit pohár spolu se šejkrem. Po dvou hodinách vyndejte limetovou šťávu, nalijte ji do šejkru i s džusem a Spritem a minutu dobře míchejte. Nápoj nalijte do vychladlé sklenice a dozdobte limetkou.

Baby Colada

Dospěláci budou popíjet pinacolada, děti Baby Colada a všichni budou spokojeni.

Do šejkru vložte 5 kostek ledu, na ně nalijte 10 cl ananasového džusu, 5 cl kokosového mléka a 1 cl smetany na šlehání. Minutu dobře míchejte a pak přelijte přes sítko do vysoké sklenice s ledem. Ozdobte kouskem ananasu.


Hruškovo-banánový koktej s medem

Mock Champagne koktejl

Ve sklenici vypadá jako šampaňské, ačkoli je v něm pouze džus.

Po 8 cl jablečného žlutého grapefruitového džusu  nalijte současně do sklenice.

Safe on the Beach

"Bezpečná" verze ikonického koktejlu.

Do vysoké sklenice s ledem postupně nalijete 6 cl brusinkového džusu, 6 cl ananasového džusu a 4 cl broskvového džusu. Ozdobte plátkem ananasu nebo pomeranče

Holländer

Koktejl nabitý vitamínem C dodá potřebnou energii. Ráno s ním přivítejte všechny, kteří se probudí s bolestí hlavy.

V šejkru s ledem smíchejte stejné díly mrkvové šťávy a šťávy z kysaného zelí, trošku kari koření a přelijte přes sítko do poháru.

Virgin Bloody Mary

Tento nealkoholický nápoj přijde vhod i druhý den těm, kteří si přes noc dopřáli alkoholické drinky.

Dvě deci rajčatové šťávy ochuťte citronovou šťávou, přidejte špetku soli, mletého pepře, kapku worcesteru a tabasca. Ozdobte řapíkatým celerem.

Zábava i bez alkoholu: 27 receptů na nealko koktejly
Osvěžující citronáda s mátou

Chybí vám ingredience? Tesco vám je přiveze rovnou domů!

Zdroj: Ebar.cz, lidovky.cz, dobruchut.sk, kokteily.sk, receptyonline.cz

Vytisknout stránku
Sdílet článek