Zdravý životní styl Relax Zahrada na balkoně a na parapetu

Ale dříve, než se pustíte do domácího pěstování, přečtěte si několik rad, jak správně začít. Poradíme vám, jaké nádoby na pěstování jsou vhodné nebo na jaké místo rostliny vysadit, protože ne všechny mají rády přímé slunce.

Výběr vhodných nádob

Základem je samotný výběr nádob na pěstování – květináčů. Můžete si zvolit plastové, dřevěné či keramické. Největší oblibě se těší plastové nádoby, pravděpodobně kvůli jejich odolnosti, příznivé ceně a široké škále barev. I dřevěné nádoby jsou oblíbené, avšak mají omezenou životnost, protože pohlcují vlhkost a je třeba je často vyměňovat. Keramické nádoby jsou sice nejdražší, ale i nejkrásnější. Musíte je ale chránit před mrazy, protože jinak by mohly popraskat.

NAŠE RADA

Vyplatí se investovat do samozavlažovacího květináče. Vaší jedinou starostí bude dolévání vody do nádržky. Rostliny si vezmou jen tolik vláhy, kolik budou potřebovat. Je to skvělý způsob, jak zabránit vysušení, ale i přemokření rostlin. Je to tak jednoduché!

Čtyři světové strany a květiny

Před sázením květin byste měli vědět, v jakých podmínkách se jim daří. Pokud máte okna otočená na sever, budou se tam cítit dobře jen některé druhy rostlin. Ale ani v tomto případě se nemusíte vzdát svého snu o domácí zahrádce. Můžete zde pěstovat například begónie, které nepotřebují mnoho světla. Podobně jsou na tom fuchsie, které budou krásně kvést na oknech otočených na severovýchod nebo severozápad.

Pokud patříte k šťastlivcům, kteří mají okna na jih, můžete si vybírat z velkého množství rostlin. Během celé sezóny můžete pěstovat muškáty, kakosty, petúnie a mnoho jiných druhů.

Při výběru rostlin myslete na to, že není vhodné kombinovat rostliny různé výšky. Může se stát, že větší a rychlejší rostoucí rostliny nedají těm menším šanci vyrůst.

Vytisknout stránku
Sdílet článek