Zdravý životní styl Relax Zahrada pro začátečníky

Nejdříve si promyslete, jaké rostliny byste chtěli ve své zahradě pěstovat. Chcete ji mít jen pro potěšení oka nebo raději pěstujete zeleninu a ovoce? Když se už rozhodnete, začněte s plánováním své vysněné zahrady.

Relaxační zóna

Každý, kdo má dům, zbožňuje vysedávat v zahradě. Dobré místo k odpočinku je někde blízko domu, nejlépe u stromu, který nám během horkých letních dnů vytvoří příjemný stín. Oblíbeným řešením je krytá terasa u domu. Stačí, když zainvestujete do odolného a kvalitního zahradního nábytku.

NAŠE RADA

Pokud vám vaše zahrada připadá příliš uhlazená a nudná, přelomte monotónnost a umístěte v relaxační zóně velké keramické květináče, do kterých zasadíte např. muškáty.

Okrasná zahrada

Okrasná část zahrady by měla být propojena s tou relaxační. Okrasné květiny a keře vytvoří příjemnou atmosféru, stvořenou pro zlepšení nálady. Nebojte se vedle sebe posadit různé druhy rostlin. Různorodost druhů a barev bude vypadat úžasně a rostliny budou kvést během celé sezóny.

Zahrada plná zeleniny a ovoce

Chcete-li v zahradě pěstovat ovoce a zeleninu, vyhraďte jim samostatný prostor. Užitkové a okrasné rostliny by se měly pěstovat odděleně. Můžete je šikovně oddělit tak, že mezi ně nasadíte keře angreštu nebo rybízu. Než zasejete zeleninu nebo ovoce, nezapomeňte zjistit, zda se navzájem tolerují. Také byste je neměli vysévat příliš blízko stromů, protože nedostatek světla může ohrozit zrání úrody.

Výběr nářadí

Péče o zahradu vyžaduje spoustu různého nářadí a léty ho budete potřebovat stále více a více. Na začátek si pořiďte rýč, lopatu, hrábě, motyku, vyorávač. Budete potřebovat i konev nebo zahradní hadici, nádrž na dešťovou vodu, sekačku, pilu a nůžky. A nezapomeňte na to nejdůležitější – zahradní rukavice!

Vytisknout stránku
Sdílet článek