Zdravý životní styl Fitness Zatočte s únavou za pár minut!

Jarní období dokáže mnohé z vás hodně potrápit. Příroda se probouzí po dlouhém zimním spánku, ale vy se ne a ne probudit spolu s ní. Plnou silou totiž zaútočí jarní únava a do práce se vlečete doslova z posledních sil. Pracovní den přetrpíte jen s vidinou dlouhého nerušeného spánku, který je často vaší jedinou touhou. A když ještě k tomu musíte celý den sedět u počítače, dílo zkázy je dokonáno. Také to tak cítíte?

Z letargie, koloběhu neustálého zívání a těžkých víček vás však může vytrhnout pár jednoduchých cviků, které si můžete dopřát i v omezeném prostoru kanceláře či obývacího pokoje. Kdybyste se před kolegy styděli, rychle na tento pocit zapomeňte. Jde totiž o vaši pohodu, vaši páteř a vaši dobrou náladu. A možná právě když si před nimi uděláte pár cviků, nabudíte je natolik, že zahodí ostych a přidají se k vám.

Rozhýbejte si kosti

  • Nejjednodušším způsobem, jak si v těle rozproudit krev, je docela obyčejná procházka. Kdyby se vám podařilo každou půlhodinku se projít, ideálně i párkrát vyjít a sejít nějaké ty schody, bylo by to ideální. Zajděte si uvařit čaj, pro papíry do kopírky nebo zaběhněte ke kolegovi osobně místo chatu a volte při tom delší trasu.
  • Pořiďte si gymnastický balón, vaše uvolněná páteř vám bude děkovat. Lehněte si na záda a chodidly se o míč opřete. Když se v této pozici stabilizujete, pomalu zvedejte zadek od země co nejvýše. Po pár sekundách se pomalu vraťte do výchozí pozice, ale zadek na zem úplně nepokládejte. Dopřejte si několik opakování, pravidelně dýchejte.
  • Starými dobrými dřepy nic nezkazíte. Rozkročte se na šířku ramen, ruce dejte v bok nebo za hlavu a udělejte pár dřepů. Jděte jen do mírného podřepu a pozor na kolena, abyste je nepředsouvali před špičky nohou. Mimochodem, pokud nechcete cvičit před kolegy, tento cvik zvládnete i v malém soukromém prostoru.
  • Na protažení středu těla poslouží úklony do strany. Postavte se doširoka, jednu ruku dejte v bok a tu druhou táhněte do strany přes hlavu. Snažte se rukou dostat co nejdál. Strany střídejte.
  • Velmi dobrým pomocníkem jsou i aplikace do mobilu, které vám samy nabízejí nové jednoduché cviky, a dokonce se s nimi i připomenou. Některé z cviků se dají dělat přímo na kancelářské židli, kvůli jiným však budete muset vstát a udělat pár nenápadných pohybů u stolu. V každém případě si trochu rozpumpujete srdce a budete opět čerství jako rybičky.

 

 


Vytisknout stránku
Sdílet článek