Děti Dětské zdraví Zdraví především aneb kakao v dětské stravě

Kontraindikace
Především se ujistěte, že vaše dítě není na kakao alergické. Kakao je silný alergen, proto je vhodné tuto otázku ověřit dříve. Odborníci také doporučují nepodávat tento vynikající nápoj před dovršením prvního roku života.

Zlatý důl pro zdraví
Proč je vhodné zavést do stravy dítěte kakao? Je bohatým zdrojem složek, které mají pozitivní vliv na mladý i dospělý organismus. Minerály, vitamíny, flavonoidy, antioxidanty, to je jen začátek seznamu jeho přínosů. Tryptofan, kterému se hovorově říká „hormon štěstí“, a kyselina valerová umožňují snižovat úroveň stresu. Když ještě přidáme theobromin, který má povzbuzující účinky, máme recept na dobrý začátek dne.

Podpora pro každý den
Ani zde výčet předností tohoto aromatického nápoje nekončí. Kakao dokáže dokonale stimulovat mozek a zlepšuje paměť. Používá se také k léčení astmatu a kašle. Zklidňuje také projevy průjmu. A navíc musíte připustit, že jen těžko najdete tak příjemný způsob, jak tělu dodat hořčík. Pokud vaše dítě nesmí pít mléko, můžete kakaový nápoj připravit i z vody. Nezapomeňte přidat lžičku medu!

Vytisknout stránku
Sdílet článek