Americká snídaně: donuty s ovocem

Ingredience

Těsto

300 ml mléka

350 g hladké mouky

150 g másla

7 g sušeného droždí

130 g cukru

2 vajíčka

1 vanilkového cukru

špetka soli

olej na smažení

Na ozdobu

hrst malin

hrst borůvek

hrst rybízu

moučkový cukr

Postup přípravy

1

Mléko lehce ohřejeme a smícháme ho s lžicí cukru a sušeným droždím. Necháme vzejít kvásek.

2

Hladkou mouku prosejeme, smícháme ji se špetkou soli, vajíčky a rozpuštěným máslem. Do misky přidáme zbytek cukru, vanilkový cukr a nakonec kvásek. Vypracujeme těsto a zakryjeme jej utěrkou. Těsto odložíme na teplé místo, kde ho necháme hodinu kynout.

3

Z vykynutého těsta vyválíme přibližně 1,5 cm silnou placku. Pomocí vykrajovátka na donuty vykrojíme kolečka. Pokud ho nemáme, vezme si jednu velkou skleničku a malou skleničku, díky kterým to půjde také.

4

Donuty necháme ještě 30 minut kynout. Smažíme je na rozpáleném oleji z obou stran. Hotové donuty odložíme na papírové ubrousky, abychom se zbavili přebytečného oleje.

5

Podáváme je posypané moučkovým cukrem a s ovocem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 1. 4. od 8:00 do 6. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/05_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 25. 3. od 8:00 do 6. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/04_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Velikonoce plné vůní

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 25. 3. od 8:00 do 12. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/4X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8