Recepty Dezerty Nepečené Americké lívance se švestkami

Ingredience

110 g hladké mouky
1 lžíce třtinového cukru
1 lžička prášku do pečiva
1 špetka soli
1 špetka mleté skořice
1 špetka vanilkového cukru
1 vejce
180 ml mléka
máslo (na pánvičku)
Švestkový sirup
350 g švestek
100 g třtinového cukru
50 ml vody
1 špetka mleté skořice

Postup přípravy

1

Začneme s přípravou těsta. Do misky vložíme všechny ingredience na lívance a ručním šlehačem vše dobře promícháme. Směs přikryjeme a necháme ji několik minut odstát, aby těsto trošku zhoustlo.

2

Zatím si připravíme švestky s domácím sirupem. Omyté a vypeckované švestky, překrojíme na polovinu, spolu s cukrem, vodou a skořicí vaříme na mírném ohni několik minut.

3

Když švestky změknou, můžeme je vybrat a odložit stranou, aby na nich zůstala slupka a nerozvařily se. Sirup můžeme vařit o něco déle, postupně se z něj vypaří voda a zhoustne.

4

Rozehřejeme si na pánvičce lžičku másla a pomalu na ni nalijte naběračkou těsto, klidně na dvakrát. Pomalu právě proto, aby držely tvar a neroztekly se po celém povrchu.

5

Pokud máte ale doma pánvička na lívance, máte postaráno. Lívance osmažíme z obou stran dozlatova, trvá to jen pár minut tak pozor, aby nepřipálily.

6

Lívance ozdobíme horkými švestkami, sirupem a zakysanou smetanou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 2. 12. od 8:00 do 8. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalog Gift

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech od 1. 12. od 8:00 do 24. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8