Babiččiny buchty s nízkým obsahem laktózy

Ingredience

Těsto:

500 g hladké mouky

20 g droždí

110 g krupicového cukru

20 g vanilkového cukru

250 ml mléka s nízkým obsahem laktózy

60 g másla s nízkým obsahem laktózy + trochu na vymazání pekáče

1 celé vejce

1 žloutek

špetka soli

Popis

TIP: Nezapomeňte buchty po vychladnutí pořádně pomoučit cukrem!

Postup přípravy

1

Na vál si připravíme mouku. Doprostřed uděláme důlek a do něj vsypeme rozdrobené droždí, trochu cukru a trochu zahřátého mléka. Necháme vzejít kvásek.

2

K vyběhnutému kvásku přidáme změklé máslo, zbytek cukru a mléka, vanilkový cukr, vejce, žloutek a špetku soli. Vypracujeme těsto, které necháme přikryté utěrkou alespoň hodinu kynout.

3

Z vykynutého těsta uválíme váleček, který nakrájíme na díly. Ty splácneme v placku a naplníme povidly. Dobře uzavřeme a vyskládáme na plech, který jsme si předtím vymazali máslem.

4

Pečeme ve vyhřáté troubě na 170 °C 20 - 25 minut dozlatova.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8