Recepty Dezerty Pečené Babiččiny voňavé pracny

Ingredience

300 gramů hladké mouky

200 gramů másla (nebo rostlinného tuku na pečení)

200 gramů moučkového cukru

240 gramů lískové ořechy (mleté nebo neloupané mandle)

2 vejce

1,5 lžičky mleté skořice

hřebíček (na špičku nože)

mleté nové koření (na špičku nože)

1 špetka mletý muškátový oříšek

citronová kůra (z půlky dobře omytého nebo bio citrónu může se nahradit kůrou z pomeranče)

Postup přípravy

1

Na vále zpracujeme všechny přísady v těsto. V případě, že jsou vejce menší a hůře by se těsto zpracovávalo, můžeme přidat několik lžiček mléka. Z těsta uděláme kouli, necháme v mikrotenu asi hodinu v chladu a pak ve slabší vrstvě plníme do lehce tukem vymazaných formiček. Pečeme v předehřáté troubě při 180 stupních. Po upečení necháme chvilku na plechu stát a pak vyklopíme. Vyklepávají se krásně lehce. Můžeme obalit v cukru nebo pocákat čokoládovou polevou. Uložíme na několik dnů do uzavřené krabice, aby se rozležely a všechny chutě se v nich promísily.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8