Recepty Dezerty Pečené Barevná pečená lízátka pro děti

Ingredience

100 g kakaa
200 g hladké mouky
1 balení prášku do pečiva
250 ml vody (horké)
120 g másla
150 g krupicového cukru
2 vejce
3 lžíce čokoládové polevy
cukrářské zdobení
čokoláda na vaření

Postup přípravy

1

Do připraveného hrnku s horkou vodou zamícháme kakao a počkáme, až voda vychladne.

2

Máslo necháme změknout a rozmixujeme jej s cukrem, práškem do pečiva a hladkou moukou. Nakonec přidáme vajíčko a zamícháme. Do směsi nalijeme kakao a opět zamícháme.

3

Směs nalijeme na plech vyložený pečícím papírem a dáme péct do předehřáté trouby na 20 minut. Pečeme na 200 °C. Hotový korpus necháme vychladnout.

4

Korpus rozdrobíme do misky a smícháme s čokoládovým krémem. Z hotové směsi tvarujeme kuličky, od kterých zapíchneme špejli. Kuličky dáme do ledničky.

5

Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu, nejprve trochu čokolády naneseme do místa, kde je zapíchnutá špejle, aby nám pěkně držela a počkáme, až čokoláda zaschne.

6

Pak pomocí lžičky naneseme čokoládu na kuličky a ozdobíme. Na zdobení můžeme použít i drcené lentilky, kokos, oříšky a podobně.

7

Lentilky napíchneme do nádobky s moukou nebo rýží a čokoládu necháme je zaschnout.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8