Recepty Dezerty Pečené Barevná pečená lízátka pro děti
Ingredience
100 g kakaa
200 g hladké mouky
1 balení prášku do pečiva
250 ml horké vody
120 g másla
150 g krupicového cukru
2 vejce
3 lžíce čokoládového krému
cukrářské zdobení
čokoládu na vaření
Postup přípravy
1
Do připraveného hrnku s horkou vodou zamícháme kakao a počkáme, až voda vychladne.
2
Máslo necháme změknout a rozmixujeme jej s cukrem, práškem do pečiva a hladkou moukou. Nakonec přidáme vajíčko a zamícháme. Do směsi nalijeme kakao a opět zamícháme.
3
Směs nalijeme na plech vyložený pečícím papírem a dáme péct do předehřáté trouby na 20 minut. Pečeme na 200 °C. Hotový korpus necháme vychladnout.
4
Korpus rozdrobíme do misky a smícháme s čokoládovým krémem. Z hotové směsi tvarujeme kuličky, od kterých zapíchneme špejli. Kuličky dáme do ledničky.
5
Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu, nejprve trochu čokolády naneseme do místa, kde je zapíchnutá špejle, aby nám pěkně držela a počkáme, až čokoláda zaschne.
6
Pak pomocí lžičky naneseme čokoládu na kuličky a ozdobíme. Na zdobení můžeme použít i drcené lentilky, kokos, oříšky a podobně.
7
Lentilky napíchneme do nádobky s moukou nebo rýží a čokoládu necháme je zaschnout.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 19. 6. od 8:00 do 25. 6. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/17_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4