Ingredience
200 g moučkového cukru
6 ks vajec
150 g másla
200 g jemně mletých ořechů
50 g kakaa
200 g hrubé mouky
1/4 balíčku prášku do pečiva
300 ml mléka
trocha tuku na vymazání formy
trochu hrubá mouka na vysypání formy
200 g mléčné polevy
na dozdobení bílá a tmavá poleva
Postup přípravy
1
Jako první cukr utřeme se žloutky a máslem do pěny. Pak z bílků ušleháme pevný sníh a lehce jej vmícháme do žloutkové pěny. Přidáme mleté ořechy, kakao, prosátou mouku s práškem do pečiva a postupně přilijeme mléko.
2
Vše dobře promícháme. Pak připravené těsto nalijeme do tukem vymazané a hrubou moukou vysypané formy ve tvaru beránka. Vložíme do vyhřáté trouby a pečeme při 160 °C asi 45 minut.
3
Upečeného beránka necháme ve formě krátce vychladnout a pak vyklopíme. Mléčnou čokoládovou polevu rozehřejeme ve vodní lázni, vychladlého beránka polijeme a necháme zatuhnout. A nakonec beránka dozdobíme bílou a tmavou polevou.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 22. 5. od 8:00 do 28. 5. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/13_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4